Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata 2018

Chef Flynn 2018

Big ce5e1fcd 6096 4ec2 82f6 f3f09f3be1a3
59
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 2 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 09 lis 2018 (2018-11-09)
  • Światowa premiera 23 sty 2018 (2018-01-23)
  • Gatunek Dokumentalny
  • Kraj USA
  • Reżyseria Cameron Yates
  • Aktorzy Flynn McGarry, Meg McGarry, Paris McGarry

Jako 12-latek otworzył we własnym domu klub kolacyjny z menu, którego mógł pozazdrościć niejeden lokal z ambicjami. Jako 16-letni genialny kucharz znalazł się na okładce "The New York Timesa". Jako 19-latek otworzył własną restaurację w Nowym Jorku. Jego specjalność, beet Wellington (zawinięty w dodatki i ciasto francuskie burak, wariacja na temat słynnego Wellingtona z wołowiną), znana jest smakoszom na całym świecie. Tak przedstawia się kariera Flynna McGarry'ego, cudownego dziecka świata kulinariów, bohatera dokumentu Camerona Yatesa. Byłaby to zapewne klasyczna opowieść o spełnionym - nie bez wysiłku! - amerykańskim śnie, gdyby nie intrygująca postać matki Flynna, Meg, która udostępniła twórcom przebogate domowe archiwa (sama jest reżyserką i filmowała syna od jego narodzin). Kobieta towarzyszy bohaterowi na ekranie niczym jego cień.

Recenzje

67

Meg zagłębia się w tajemnice rodzinnych relacji, wspominając m.in. trudne czasy rozwodu. I nie chodzi tylko o to, że Flynn miał dość monotonni domowych posiłków, ale także o potrzebę kontroli, jaką mógł zaspokoić dyrygując kuchnią.


50

Yates kończy swój dokument niemal poetycką sekwencją misternych przygotowań, w których chłopiec dopracowuje swoje popisowe dania, jakby na dowód tego, że ostatecznie i tak liczy się tu jego pasja, bez względu na jej źródło.


Proszę czekać…