Gentleman z rewolwerem 2018

The Old Man & the Gun 2018

Big b56211c0 7667 430f a3f1 240e886774e4
78
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
8
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 16 lis 2018 (2018-11-16)
  • Światowa premiera 31 sie 2018 (2018-08-31)
  • Gatunek Komedia, Kryminał, Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria David Lowery
  • Scenariusz David Lowery
  • Aktorzy Robert Redford, Casey Affleck, Sissy Spacek

To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

Recenzje

90

Jeśli to rzeczywiście jest pożegnanie Roberta Redforda z karierą aktorską, to nie wyobrażam sobie, by mogło ono wyglądać lepiej.


83

Urokliwa historia starzejącego się rabusia-gentlemana, który postanowił obrobić o jeden bank za dużo. Dla weterana kina Roberta Redforda to pożegnanie z aktorstwem.


80

Jest to piękny, urzekający nastrojem i pogodnym humorem obraz, do którego będziemy wracać po latach.


80

Wielu wybitnych aktorów pod koniec kariery grywa w filmach znacznie poniżej ich poziomu. Na szczęście nie dotyczy to Roberta Redforda, którego rola w „Gentlemanie z rewolwerem” w pełni zasłużyła na nominację do Złotego Globu.


80

"Gentleman z rewolwerem" to rzecz, która oferuje coś dla serca i dla rozumu. Pozostawia nas więc w poczuciu satysfakcji oraz filmowego spełnienia.


80

Urocza komedia w starym dobrym stylu.


75

Napady nie są tutaj główną siłą napędową filmu, ale napędową naszego bohatera. Psychologiczne i flirtujące z widzem pięknym klimatem.


70

„Gentleman z rewolwerem” Davida Lowery’ego jest ostatnim filmem, w którym wystąpił Robert Redford przed pójściem na zasłużoną aktorską emeryturę. I jest to pożegnanie w wielkim stylu.


60

Melancholijne kino żyjące z kreacji Roberta Redforda i Sissy Spacek.


?

Jeżeli coś można zarzucić „Gentlemanowi z rewolwerem” jest to z pewnością naiwność i spłycenie interesujących losów Tuckera na rzecz sprawnie opowiedzianej, choć nieco rzewnej opowiastki.


Proszę czekać…