Fernando 2017

Ferdinand 2017

Big d3382970 66c0 4003 83df d2dd399f6caf
72
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 05 sty 2018 (2018-01-05)
  • Światowa premiera 11 lis 2017 (2017-11-11)
  • Gatunek Animowany, Familijny, Fantasy, Komedia, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Carlos Saldanha
  • Scenariusz Robert L. Baird, Tim Federle
  • Aktorzy Jack Gore, Jet Jurgensmeyer, Nile Diaz

Fernando jest młodym byczkiem niepodobnym do innych – zamiast walczyć, woli bowiem leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia pięciu mężczyzn poszukuje najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach w Madrycie. Za sprawą pomyłki ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoła losowi…

Recenzje

83

"Fernando" to zabawna i urocza animacja, ale po seansie rodzice mogą spodziewać się trudnych pytań - w atrakcyjnej formie zaszyto ważkie egzystencjalne dylematy.


80

Być może "Fernanda" łatwiej byłoby zignorować, gdyby film był najzwyczajniej w świecie słaby. Ale twórcy stanęli na głowie, by zagwarantować, że całość pozostanie doskonałą rozrywką dla całej rodziny.


80

Choć Saldanha przemyca wiele trudnych tematów i wartości, nie popada w łopatologię. Nie zapomina o tym, czym jest kwintesencja bajkowych opowieści – dawać radość i dostarczać wiedzy o świecie.


70

Za dużo bałaganu. Za mało artystycznej dyscypliny.


70

Animacja Carlosa Saldanhy niesie bardzo ważne przesłanie, z którym warto zapoznać dzieci. Tym lepiej, że oprócz mądrej opowieści „Fernando” zapewnia świetną rozrywkę dla całej rodziny.


70

Film unosi się na wysokim poziomie niezmiennie dzięki postaciom. Bohaterowie są skonstruowani tak szczegółowo, na skrupulatnie zrobionych niuansach, że chcemy z nimi pozostać.


60

Fernando jest stosunkowo pospolitą animacją, jednak wraz z elementami regionalnego folkloru, może skraść serca małych widzów i przy okazji dać moment na pomyślenie tym starszym.


60

Fernando nie wyróżnia się niczym specjalnym – jest to opowieść jak jedna z wielu o przyjaźni, zrozumieniu i akceptacji.


Proszę czekać…