Ocean ognia 2018

Hunter Killer 2018

Big 1697aa89 cc90 49dd 8684 210e9d938ae3
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
5
Negatywne
1
  • Polska premiera 26 paź 2018 (2018-10-26)
  • Światowa premiera 19 paź 2018 (2018-10-19)
  • Gatunek Akcja, Thriller
  • Kraj USA, Chiny, Wielka Brytania
  • Reżyseria Donovan Marsh
  • Scenariusz Jamie Moss, Arne Schmidt
  • Aktorzy Gerard Butler, Gary Oldman, Common

Amerykański okręt z napędem atomowym – USS Toledo, dowodzony przez kapitana Joe Glassa (Gerard Butler), dociera do miejsca, w którym w nieznanych okolicznościach zatonęła rosyjska łódź podwodna. Badając kulisy katastrofy, kapitan odkrywa, że incydent nie był dziełem przypadku, ale doskonale zaplanowanym aktem terroru. Stoi za nim zbuntowany rosyjski generał, usiłujący doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. Kiedy zdrajcy udaje się porwać prezydenta Rosji, a świat pogrąża się w chaosie, Glass sprzymierza się z odziałem US Navy Seals. Wspólnie, żołnierze podejmują śmiałą próbę odbicia głowy państwa z rąk terrorysty. Od powodzenia ich misji zależeć będzie los całego globu.

Recenzje

60

Ocean ognia jest zrealizowany z rozmachem i daje czystą przyjemność oglądania surrealistycznych zmagań z czasem i demonicznym wrogiem.


50

Pomimo nieźle spędzonych chwil podczas seansu, jakakolwiek myśl o tym filmie bardzo szybko wypłynie z waszych głów.


50

Scenariusz nie jest wolny od absurdów, dłużyzn i ociekających patosem dialogów. W swoich najlepszych momentach "Ocean ognia" sprawdza się jednak jako bezpretensjonalne połączenie zimnowojennego dreszczowca oraz kina akcji.


50

Podróba efektownego, wojennego kina akcji.


50

Kino akcji o wyimaginowanym konflikcie rosyjsko-amerykańskim z łodziami podwodnymi w centrum. Niby współcześnie, ale klimat jak z lat dziewięćdziesiątych. Najjaśniejszym punktem "Oceanu ognia" jest Gerald Butler.


40

Do kina warto pójść tylko i wyłącznie dla duetu - Nyqvista i Butlera. Reszta to bardzo mizerny, pozbawiony serducha kocioł producentów.


Proszę czekać…