Dzień czekolady 2018

2018

Big 5a5345d7 7ae5 4a5e bba1 c1e04fb115de
43
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
3
  • Polska premiera 31 maj 2019 (2019-05-31)
  • Światowa premiera 07 cze 2018 (2018-06-07)
  • Gatunek Familijny, Przygodowy, Fantasy
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Jacek Piotr Bławut
  • Scenariusz Jacek Piotr Bławut
  • Aktorzy Julia Odzimek, Leo Stubbs, Dawid Ogrodnik

Monika i Dawid od niedawna mieszkają obok siebie. Każde z nich ma swoje skrywane tajemnice. Dziewczynka wciąż ucieka z domu, by dostać się na Hawaje, a chłopiec odwiedza równoległy świat, do którego wchodzi się przez wielki, stojący na strychu zegar. Czasu nie można cofnąć, więc jak pogodzić się ze stratą naszych najbliższych? Niezwykła ekranizacja książki Anny Onichimowskiej, nagrodzonej w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Recenzje

45

Niestety, zanim dojdziemy tu do konkretów mamy nadzieje, że ktoś przyjdzie i zje nam czas większości seansu. A potem przypominamy sobie, że w tym świecie dotyczy to tylko przeszłości. Szkoda.


40

Honor – jak zawsze – ratuje kotka. To najbardziej magnetyzująca postać, aktorka godna wszelkich nagród oraz jedyna bohaterka z alergią na czekoladę. I bez tego jej gorzko.


40

"Dzień czekolady" to klasyczny przykład zmarnowanego potencjału. Ta opowieść miała szansę być hitem, a tak raczej przepadnie w gąszczu innych propozycji repertuarowych.


30

"Dzień czekolady" najbardziej martwi zmarnowanym potencjałem - świat stworzony przez autorki książki miał bowiem do zaoferowania o wiele więcej, niż bycie kolorowym dodatkiem do niezgrabnej opowieści o przygodach dwójki dzieci.


60

Twórcy wchodzą do Starej Szafy, przekraczają Most do Therabithii - łapią przy tym Mélièsa za nogi i wspólnie szybują do uroczej krainy kina atrakcji.


Proszę czekać…