Dzień czekolady 2018

2018

Big 5a5345d7 7ae5 4a5e bba1 c1e04fb115de
43
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
3
  • Polska premiera 31 maj 2019 (2019-05-31)
  • Światowa premiera 07 cze 2018 (2018-06-07)
  • Gatunek Familijny, Przygodowy, Fantasy
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Jacek Piotr Bławut
  • Scenariusz Jacek Piotr Bławut
  • Aktorzy Julia Odzimek, Leo Stubbs, Dawid Ogrodnik

Monikę i Dawida połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją pożeracze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznają tajemnicę starego zegara i obudzą szalonego Skoczka Czasu. Zmierzą się również ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia. To opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze.

Recenzje

60

Twórcy wchodzą do Starej Szafy, przekraczają Most do Therabithii - łapią przy tym Mélièsa za nogi i wspólnie szybują do uroczej krainy kina atrakcji.


45

Niestety, zanim dojdziemy tu do konkretów mamy nadzieje, że ktoś przyjdzie i zje nam czas większości seansu. A potem przypominamy sobie, że w tym świecie dotyczy to tylko przeszłości. Szkoda.


40

"Dzień czekolady" to klasyczny przykład zmarnowanego potencjału. Ta opowieść miała szansę być hitem, a tak raczej przepadnie w gąszczu innych propozycji repertuarowych.


40

Honor – jak zawsze – ratuje kotka. To najbardziej magnetyzująca postać, aktorka godna wszelkich nagród oraz jedyna bohaterka z alergią na czekoladę. I bez tego jej gorzko.


30

"Dzień czekolady" najbardziej martwi zmarnowanym potencjałem - świat stworzony przez autorki książki miał bowiem do zaoferowania o wiele więcej, niż bycie kolorowym dodatkiem do niezgrabnej opowieści o przygodach dwójki dzieci.


Proszę czekać…