Assassination Nation 2018

2018

Big f6e8d3c3 daaf 47eb 995f df8ddc2d903e
71
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 23 lis 2018 (2018-11-23)
  • Światowa premiera 21 sty 2018 (2018-01-21)
  • Gatunek Thriller, Komedia, Dramat, Kryminał
  • Kraj USA
  • Reżyseria Sam Levinson
  • Scenariusz Sam Levinson
  • Aktorzy Odessa Young, Hari Nef, Suki Waterhouse

Masowa histeria, shaming, trolling, fałszywe oskarżenia, hipokryzja, mobbing mentalny, zew krwi. Tak wyglądało to – opowiedziane dzisiejszym językiem – 326 lat temu w mieście Salem podczas polowań na czarownice. Salem 2018 roku zdaje się niezbyt oddalone od tamtych czasów. Lily (Odessa Young), Bex (Hari Nef), Em (Abra) i Sarah (Suki Waterhouse) to licealistki, które jak większość dzisiejszych młodych ludzi, postrzegają rzeczywistość wyłącznie okiem internetu i social mediów. Ich życie zmieni się dramatycznie, gdy telefon jednego z członków ich społeczności wpadnie w ręce hakera, a do sieci trafią wiadomości, zdjęcia i wideo kompromitujące dziewczyny.

Recenzje

80

Forma tutaj w znacznym stopniu odbiega od treści, jednak znakomicie uzupełnia się nawzajem to, co z tego nietypowego miszmaszu powstaje.


80

Efektowne, mocno energetyczne, stylowo-krwawe kino ze świetną muzyką, ale i z wyraźną refleksją.


75

Wibruje od energii, która jest w tym samym stopniu niezdrowa, co zaraźliwa.


70

Najlepsze w "Assassination Nation" pozostają jednak momenty czystej audiowizualnej poezji, hipnotycznego teledyskowego transu.


50

Społeczny horror. Gdy tajemniczy haker upublicznia wstydliwe informacje o mieszkańcach Salem, miasteczko eksploduje przemocą i nienawiścią.


?

„Assassination Nation” nie przypadnie do gustu każdemu. Można nie zgadzać się z jego przekazem, uznać, że kino rozrywkowe powinno być wolne od politykowania albo odbić się od jego karykaturalnej formy.


Proszę czekać…