Robin Hood: Początek 2018/I

Robin Hood 2018/I

Big ab857fdf 2c3b 4f53 a16f 69865d7a8126
39
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
4
  • Polska premiera 29 lis 2018 (2018-11-29)
  • Światowa premiera 20 lis 2018 (2018-11-20)
  • Gatunek Przygodowy, Akcja, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Otto Bathurst
  • Scenariusz Joby Harold
  • Aktorzy Taron Egerton, Jamie Foxx, Ben Mendelsohn

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina - piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin posta­nawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kom­panem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mie­ście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który obiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wyma­gają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu. Robin musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią.

Recenzje

60

Uwspółcześniona do granic parodii kolejna wersja przygód Robin Hooda. Kupiłem tę konwencję i byłem pod wrażeniem scen walki.


50

Zupełnie niepotrzebny film. Próba nakręcenia nowej odsłony legendy o Robinie z Sherwood skończyła się średniowiecznym Batmanem. Tę produkcję ratuje tylko charyzmatyczny Taron Egerton w głównej roli.


40

"Robin Hood" jest takim lewicowym popkorniakiem, który zanudzi nawet najtwardszych lewaków.


33

Powrót legendy z Sherwood okazuje się tak bałaganiarski, jakby nawet scenarzyści nie byli na niego przygotowani.


30

Robin Hood: Początek to przekombinowana próba stworzenia czegoś, co miało być fajne, a za często wchodzi na rejony jakiejś dziwnej autoparodii.


20

W zasadzie ciężko mi tutaj wskazać jakikolwiek aspekt filmu, który mógłbym zaliczyć na korzyść produkcji Robin Hood: Początek, poza tym, że niektóre sceny są tak absurdalne, że aż niezamierzenie śmieszne.


?

"Robin Hood: Początek" to produkt, który swoją jałowość pragnie ukryć pod kolorową panierką.


Proszę czekać…