Creed II 2018

2018

Big 82dffcdd d1ee 467d bd60 60d809331780
70
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
9
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 23 lis 2018 (2018-11-23)
  • Światowa premiera 14 lis 2018 (2018-11-14)
  • Gatunek Akcja, Dramat, Sportowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Steven Caple Jr.
  • Scenariusz Sylvester Stallone, Juel Taylor
  • Aktorzy Michael B. Jordan, Florian Munteanu, Sylvester Stallone

Adonis Creed stara się pogodzić sprawy osobiste z treningami do najważniejszego bokserskiego starcia w karierze. Będzie musiał stanąć na ringu do walki z przeciwnikiem pośrednio związanym z tragedią, która dotknęła niegdyś jego rodzinę. Adonis ma jednak wciąż w swym narożniku Rocky’ego Balboę, który wspiera go we wszystkich trudnych chwilach. Razem stawią czoło demonom przeszłości, podadzą w wątpliwość wyznawane wartości i staną w obronie wspólnego dziedzictwa. Powrót do korzeni pozwoli im zrozumieć, dlaczego stali się bokserskimi legendami.

Recenzje

85

Za cenę biletu nie dostajemy może filmu wywracającego do góry nogami gatunek filmów o boksie, ale za to emocji, zwłaszcza tych sportowych, jest tu więcej niż można byłoby się po sequelu spodziewać.


80

Finałowy montaż, a w szczególności ostatnia scena Sly'a, to piękna klamra, która mogłaby być doskonałym zamknięciem serii.


80

"Rocky IV" był dla Dolpha Lundgrena początkiem hollywoodzkiej kariery. "Creed II" okazał się wzruszającym podsumowaniem jego obecności w bokserskim uniwersum Sylvestra Stallone'a.


70

Chcesz znanej narracji z postaciami, które wydają się (raz lepiej, a raz gorzej) żyć gdzieś tam między ciemnymi plamami dzielącymi kolejne sequele? A może bajeczki, która popchnie Cię na salę sportową? To spoko, ten film zrobi, co trzeba.


70

Creed 2 to film pełen adrenaliny, mocnej rapowej muzyki podbijającej klimat tego brutalnego sportu oraz odrobina dawnej magii.


70

Powrót do bohatera wyciętego z dykty, nierozerwalnie związanego z kampową konwencją lat 80., to chyba najgorszy przyczynek do realizacji kolejnego filmu. Ale też paradoksalnie najważniejszy powód, dla którego znów wybierzemy się do kina.


70

Gatunkowej rewelacji nie doświadczymy, ale myślę, że fani serii nie powinni być zawiedzeni.


70

"Creed II" to kino eksplodujące emocjami i hołd dla starej szkoły. Reżyser Steven Caple Jr. udowadnia, że można zrobić film w starym stylu, który nie wygląda jak ramota.


65

Creed II to wciąż dobre kino bokserskie, angażujące widza nawet mimo dość przewidywalnego scenariusza.


60

Przyzwoite, sztampowe kino bokserskie, którego największą wadą jest to, że nikt nie próbuje nic zrobić z tą sztampą.


50

Creed II udaje się jako film o sporcie, bardzo prosty i czytelny. Wszystko inne, co niestety próbuje się przemycić to łopatologiczne dygresje i emocje już przetrawione na tysiące sposobów.


?

„Creed 2” w rewelacyjny sposób rozwija historię Adonisa i jego otoczenia. To dzieło niezwykle emocjonalne i emocjonujące.


Proszę czekać…