Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda 2018

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald 2018

Big 7b4df44e dc0b 4b86 a255 a08e2ab587ff
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 16 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
7
Negatywne
2
  • Polska premiera 16 lis 2018 (2018-11-16)
  • Światowa premiera 08 lis 2018 (2018-11-08)
  • Gatunek Fantasy, Przygodowy, Familijny
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria David Yates
  • Aktorzy Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler

Akcja filmu rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Jednak ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore. Jednak Dumbledore będzie potrzebował pomocy czarodzieja, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi — swojego byłego ucznia Newta Scamandera.

Recenzje

75

Reasumując jest to świetny film fantasy z dużą dawną elementów familijnych, gdzie dobrze się będzie go oglądało zarówno z młodszymi pociechami, jak i drugą połówką.


70

Niepozbawiony błędów, ale wciąż lepszy niż pierwsza część.


70

Ciężko nazwać "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" przygodówką w pełni spełnioną, bo jednak jako samoistne dzieło ta część nie istnieje, a po napisach końcowych widz ma w głowie jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi. Mimo to seans przynió...


70

Największe zalety „Zbrodni…” to wizualne piękno niektórych kadrów, oraz młody Dumbledore.


70

To taka sama splątana, włochata kula wątków jak Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oczywiście ma to swój urok, bo każdą z postaci zdążyliśmy już jakoś polubić.


70

Mroczna i gęsta opowieść o złym świecie dorosłych czarodziejów. Po świeżym powiewie pierwszej części, otrzymujemy lekki zaduch w postaci sequela. Liczyłem na więcej.


60

Publiczność już teraz chce wielkich czarów, a nie pokazu przeciętnej klasy iluzjonisty.


60

Zbrodnie Grindelwalda to tylko przeciętny filer, a także lekcja dla twórczyni tego świata jak nie pisać scenariuszy do superprodukcji bez konkretnego pomysłu.


55

Kino Fantastycznych zwierząt sypie komputerowe czary w kształcie błyskawic, na raz do wciągnięcia. Trzymało mnie na chwilę po seansie. Gdzieś pomiędzy nostalgią a krytycznym okiem.


55

Twórcy od początku prezentują "Zbrodnie Grindelwalda" jako swego rodzaju półprodukt, porównywalny nieco z pierwszą częścią "Insygniów śmierci".


50

Przejmujący, mroczny finał to z pewnością najmocniejszy fragment filmu, a zarazem intrygujący zwiastun przyszłości. Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś zdejmie z twórców zaklęcie drętwoty i pozwoli im wreszcie rozwinąć skrzydła.


50

Smutek i szkoda. Liczyłam na coś lepszego.


50

Średnio udany powrót do uniwersum magii J.K. Rowling.


40

Z samej magii wspaniałej opowieści, jaką mieliśmy okazję oglądać przy okazji filmów o Potterze, nic nie zostało.


30

Jedyne co Zbrodnie Grindelwalda mają na swoją obronę to magia świata J.K. Rowling, której nawet sama J.K. Rowling nie jest już w stanie kontrolować.


?

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" to kontynuacja niepozbawiona wad, ale są w niej iskry, które mogą być podstawą do stworzenia czegoś interesującego.


Proszę czekać…