Wdowy 2018

Widows 2018

Big 958752b7 ace8 45da 9f7a ee626ee0d01f
72
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 16 lis 2018 (2018-11-16)
  • Światowa premiera 08 wrz 2018 (2018-09-08)
  • Gatunek Dramat, Thriller, Kryminał
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Steve McQueen
  • Scenariusz Gillian Flynn, Steve McQueen
  • Aktorzy Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki

Nagrodzony Oscarem reżyser Steve McQueen ("Zniewolony. 12 Years a Slave") i współscenarzystka, autorka bestsellerów Gillian Flynn (”Zaginiona dziewczyna”) przestawiają pełen napięcia thriller ze zbrodnią, namiętnością i korupcją w tle. ”Wdowy” to historia czterech kobiet, których nie łączy nic z wyjątkiem długu, pozostawionego im w spadku przez zmarłych mężów, uwikłanych w działalność przestępczą. Kobiety nie mają innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i zawiązać spisek, który pozwoli im narzucić światu ich reguły gry. W rolach głównych: nagrodzona Oscarem Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Cynthia Erivo, Colin Farrell, Brian Tyree Henry, nominowany do Oscara Daniel Kaluuya, Garret Dillahunt, Carrie Coon, nominowana do Oscara Jacki Weaver, Jon Bernthal, Manuel Garcia-Rulfo, nagrodzony Oscarem Robert Duvall i nominowany do Oscara Liam Neeson.

Recenzje

83

Steve McQueen ("Głód") nakręcił film bliski ideału. "Wdowy" to dynamiczny, zaskakujący i świetny aktorsko film gangsterski, niepozbawiony charakterystycznego dla reżysera socjopolitycznego zacięcia.


80

Dla Amerykanów z pewnością będzie to głos, który odbije się czkawką przeciwnikom ruchu #metoo i zwolennikom znanego z seksistowsko-ksenofobicznych zapędów prezydenta Donalda Trumpa.


80

Wdowy są ambitnym, choć nie najlepszym filmem Steve’a McQueena.


70

McQueen za pomocą sztafażu filmu o napadzie opowiada o multikulturowym Chicago, które zżera powszechna korupcja, nierówność społeczna i konflikty na tle rasowym.


70

„Wdowy” można pokazywać innym twórcom, jako dowód, że kooperacja miedzy artystami wywodzącymi się z innych kinematograficznych światów nie tylko jest możliwa, ale może przynieść świetne owoce.


50

Pomieszanie z poplątaniem kilku gatunków w filmie, który powinien być li tylko trzymającym w napięciu thrillerem o zdesperowanych kobietach. A zdecydowanie nim nie jest.


?

Zwięzły scenariusz, kompetentną reżyserię, pazur publicystyczny. A przy tym to perełka kina gatunkowego.


Proszę czekać…