Dziadek do orzechów i cztery królestwa 2018

The Nutcracker and the Four Realms 2018

Big 61268858 59b9 4e24 bf0c c93fffe027f5
45
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
3
  • Polska premiera 02 lis 2018 (2018-11-02)
  • Światowa premiera 26 paź 2018 (2018-10-26)
  • Gatunek Familijny, Fantasy, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Lasse Hallström, Joe Johnston
  • Scenariusz Ashleigh Powell
  • Aktorzy Mackenzie Foy, Jayden Fowora-Knight, Keira Knightley

Klara otrzymuje od ojca chrzestnego złotą nić prowadzącą do tajemniczego świata, gdzie znajduje się magiczny klucz. Jednak ten cenny przedmiot zostaje jej wykradziony. Chcąc go odzyskać dziewczyna musi przemierzyć niezwykłe krainy – Kwiatów, Słodyczy, Śnieżynek i Zabawy. W niebezpiecznej podróży towarzyszy jej dzielny żołnierz Filip. Aby przywróć ład i porządek w magicznym świecie, Klara będzie musiała się wykazać nie tylko mężnym sercem, ale też rozwagą, odpowiedzialnością i mądrością.

Recenzje

67

Tegoroczna świąteczna propozycja Disneya to nowe spojrzenie na znany tekst. Punktem wyjścia dla filmu są opowiadanie E.T.A Hoffmana i balet Piotra Czajkowskiego. Mimo efektów specjalnych w filmie najważniejsi pozostają bohaterowie.


50

To produkcja stworzona z myślą o rodzicach chcących zabrać swoje pociechy na film o Świętach Bożego Narodzenia. Szkoda tylko, że w tym pędzie zapomniano, że dzieci lubią oglądać magiczne opowieści, a nie jedynie piękne dekoracje i kostiumy.


40

Dziadek do orzechów i cztery królestwa przypomina nachalnie zdobione opakowanie, które wewnątrz nie zawiera nawet połowy zawartości, jaką promowała otoczka.


40

Główną wadą "Dziadka do orzechów" jest brak emocji: momentów szczerego wzruszenia, eksplozji humoru, chwil, gdy serce pompuje szybciej krew, a mokre dłonie zaciskają się nerwowo na poręczach kinowego fotela.


30

Nie oczekuj po tym filmie dobrego kina. Jedna z gorszych współczesnych baśni dla dzieci, jakie przyszło mi oglądać.


Proszę czekać…