I odpuść nam nasze długi 2018

Rimetti a noi i nostri debiti 2018

Big ca3a3aeb 0f72 4c71 8af0 e419553f6610
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 26 paź 2018 (2018-10-26)
  • Światowa premiera 04 maj 2018 (2018-05-04)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Włochy, Szwajcaria, Albania, Polska
  • Reżyseria Antonio Morabito
  • Scenariusz Antonio Morabito, Amedeo Pagani
  • Aktorzy Claudio Santamaria, Marco Giallini, Jerzy Stuhr

Rzym. Guido (Claudio Santamaria) pracuje w niepełnym wymiarze godzin jako magazynier, wieczorami wypija parę drinków w barze u dziewczyny, która mu się podoba. Lubi też towarzystwo swojego sąsiada, emerytowanego profesora (Jerzy Stuhr). Jest zadłużony po uszy. Pobity przez zbira wysłanego przez wierzycieli Guido jest u kresu wytrzymałości. Jest tylko jeden sposób, by stanął na nogi: do czasu aż spłaci swój dług, musi pracować dla ludzi, którym jest winien pieniądze. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że to kosztowny układ.

Recenzje

70

I odpuść nam nasze długi to interesująca i wciągająca opowieść o mroku, który przyciąga, jednak nie chce zostawić nas w spokoju.


50

I odpuść nam nasze długi bierze pod lupę tematy niespecjalnie zawile i więcej nam pokazuje, niż od siebie komentuje. Nieczułość i nielitościwość tutaj obecna jest zbyt pobłażliwe potraktowana.


50

Antonio Morabito idzie niestety po linii najmniejszego oporu: wszystkie nasze intuicje zostają z automatu potwierdzone na początku filmu.


50

Mroczny dramat psychologiczny o dłużniku, który nieoczekiwanie staje się egzekutorem długów. Nowa sytuacja wyciąga Guido z beznadziei, ale szybko okaże się, że wiąże się z obciążeniem, na które mężczyzna niekoniecznie jest gotowy.


Proszę czekać…