Zabawa, zabawa 2018

2018

Big 5810728c 9771 433a 9bd0 527febe3c7bb
63
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 04 sty 2019 (2019-01-04)
  • Światowa premiera 20 wrz 2018 (2018-09-20)
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Kinga Dębska
  • Scenariusz Kinga Dębska, Mika Dunin
  • Aktorzy Agata Kulesza, Maria Dębska, Dorota Kolak

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – nie zwariować. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione pod wpływem. Mąż, znany polityk (Marcin Dorociński), stara się zachować jej problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale powoli ma już dosyć. Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma super pracę, nikt nie robi jej wyrzutów. Jednak w pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami, kiedy na zerwanym filmie dochodzi do tragedii. Z kolei szanowana chirurg dziecięcy – Teresa (Dorota Kolak) przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy w ciągu alkoholowym przychodzi na dyżur. Problemy kobiet narastają, wpędzając bohaterki i ich bliskich w poważne niebezpieczeństwa. W końcu każda z nich sięgnie dna, czy jednak każdej uda się od niego odbić?

Recenzje

80

Zabawa, zabawa to na pewno soczysty dramat o poważnym problemie alkoholizmu, który przede wszystkim daje kapitalnie opowiedzianą historię.


67

„Zabawa, zabawa” nie ma może mocy poprzedniego przeboju Dębskiej, ale atutem jej kina pozostaje solidne aktorstwo, sprawne poprowadzenie historii oraz takaż realizacja.


60

Zabawa zabawa jednak również jest w stanie zaoferować widzowi udany i skłaniający do zastanowienia się nad problemem seans.


60

„Zabawa zabawa” Kingi Dębskiej to bardziej reportaż niż film.


60

Dzięki bezpretensjonalnej optyce reżyserki, nawet klamrowa scena rodzinnego obiadu, który zamienia się w festiwal resentymentów, nie sprawia wrażenia kliszy.


50

Dębska zapomniała o elemencie zaskoczenia – wszystkie trzy historie są bowiem wariacją na ten sam temat i korzystają z identycznego schematu – ani odkrywczego, ani angażującego, ani dającego do myślenia.


?

Zabawa zabawa" po prostu sprawnie opowiedziane i bardzo dobrze zagrane kino.


Proszę czekać…