Green Book 2018

2018

Big cedec7e8 cf2d 4bb9 9ff6 2ebfcbada420
81
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
12
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 08 lut 2019 (2019-02-08)
  • Światowa premiera 11 wrz 2018 (2018-09-11)
  • Gatunek Dramat, Komedia, Biograficzny, Muzyczny
  • Kraj USA
  • Reżyseria Peter Farrelly
  • Scenariusz Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie
  • Aktorzy Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Wybitny muzyk jazzowy (Mahershala Ali) zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego (Viggo Mortensen) i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.

Recenzje

90

Green Book jest pełne pozytywnej energii i wzruszeń. Uroczy film zwyczajnych bohaterów, który stanie się jednym z ważniejszych kandydatów do Oscara.


90

Komediodramat w najwyższej formie intelektualnej, ale również nieukrywający głośno bijącego serca.


90

Green Book to jeden z takich oscarowych filmów, które poza wysoką wartością artystyczną, mają wiele do zaoferowania zwykłym widzom.


85

Najlepsze historie pisze życie i tak też jest w przypadku Green Book. Opowieść o początku przyjaźni, która zrodziła się z drogi i trwała do samego końca.


83

Film ma trochę ciągoty do sentymentalizmu, ale też dużo wdzięku – pomysłowość fabuły i lekkość tonu pozwalają łatwiej przełknąć dydaktyczność przesłania. Jednak największą niespodzianką jest humor.


80

Najlepszą recenzją "Green Book" są brawa, które rozległy się kilka tygodni temu po przedpremierowym pokazie w jednym ze stołecznych multipleksów.


80

Jest to bardzo udana produkcja pod wieloma względami. Warto ją obejrzeć, ponieważ przedstawia piękną historię o męskiej przyjaźni, która nie tylko bawi się i wzrusza, ale także uczy.


80

Film ten ogląda się z prawdziwą przyjemnością, a przyznawane mu nagrody mają pełne uzasadnienie.


80

„Green Book” Petera Farrelly’ego to obraz, który jest niemal skrojony pod zbliżający się sezon prestiżowych nagród.


80

Green Book spełnia wszystkie warunki: bawi, śmieszy, wzrusza, ma doskonałych aktorów i mówi wiele o naszym świecie.


80

Zwraca uwagę na palący problem społeczny, ale zdaje sobie także sprawę, że świata nie zmieni. Może go za to nieco ocieplić. I wychodzi mu to znakomicie.


70

"Green Book" to film, którego nie sposób nie lubić. Powiecie, że to naiwne kino i pełna zgoda! Ale właśnie takich obrazków ku pokrzepieniu serc widzom także trzeba.


60

„Green Book”, poza bardzo ciekawie oddanym klimatem amerykańskiego południa i segregacji rasowej, oferuje bardzo niewiele nowości.


?

Film Petera Farrelly'ego okazuje się słodko-gorzką baśnią o wewnętrznej przemianie, przełamywaniu barier i walce o własną godność.


Proszę czekać…