Powrót Bena 2018

Ben is Back 2018

Big 22bdb02d f145 4583 a3db 6846ccd5647e
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
1
Negatywne
1
  • Polska premiera 11 sty 2019 (2019-01-11)
  • Światowa premiera 08 wrz 2018 (2018-09-08)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Peter Hedges
  • Scenariusz Peter Hedges
  • Aktorzy Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance

Gdy Holly (Julia Roberts) wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena (Lucas Hedges), który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

Recenzje

90

Dramat "Powrót Bena" z wybitnymi rolami Julii Roberts i Lucasa Hedgesa sprawił, że po zapaleniu świateł w kinie długo nie mogłem dojść do siebie. Mocny kandydat do czołówki filmów 2019 roku


80

Powrót Bena to skromny i solidny hymn o macierzyństwie. Nakręcony z uczuciem.


70

Przepełniony emocjami dramat o narkomanii! Najlepsza rola Julii Roberts od lat!


70

Kameralne historie mogą irytować nadmiarem patosu i emocjonalnym szantażem. Hedges ucieka od łatwych i banalnych rozwiązań, dzięki czemu Ben is back nie jest nachalnym rodzinnym dramatem.


70

Prosty, szczery, uczciwy. Takie niby skromne, kameralne kino, a jednak dziś jakby niecodzienne. I nieprzeciętnie emocjonalne.


70

"Powrót Bena" jest doskonałym przykładem na solidną filmową robotę. Scenariuszowe oczywistości równoważone są mocnymi kreacjami aktorskimi, a wszystkie elementy składają się na dzieło wiarygodne i wciągające.


67

Julia Roberts gra tu jedną z lepszych ról w karierze.


60

Powrót Bena to obyczajowe kino, którego siłą nie jest znakomita realizacja czy oryginalność, ale magnetyczne, mistrzowskie kreacje, które nadają całemu filmowi poruszającej głębi i nie pozwolą wyjść z kina bez refleksji.


0

Podoba mi się w „Powrocie Bena”, że nie podąża w najbardziej oczywistym kierunku i pokazuje, że problemy z uzależnieniem narkotykowym wybiegają poza sam nałóg, że jest to bardziej skomplikowana historia powiązań międzyludzkich i konsekwencji podej...


?

Ten dramat zaczyna się znakomicie: portret rodziny w kryzysie eksploduje emocjami. Niestety dziwaczny pomysł reżysera grzebie ten film.


Proszę czekać…