Narodziny gwiazdy 2018

A Star Is Born 2018

Big ca6ae521 43c2 4058 87bf 0adfe2e92114
70
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 16 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
10
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 30 lis 2018 (2018-11-30)
  • Światowa premiera 31 sie 2018 (2018-08-31)
  • Gatunek Muzyczny, Dramat, Romans
  • Kraj USA
  • Reżyseria Bradley Cooper
  • Scenariusz Will Fetters, Bradley Cooper
  • Aktorzy Lady Gaga, Sam Elliott, Bradley Cooper

Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

Recenzje

100

A Star Is Born to koncertowo zagrany i zaśpiewany dramat muzyczny, kipiący emocjami.


80

Bradley Cooper wraz z Lady Gagą odwalili kawał dobrej roboty.


80

Gaga, po podbiciu rynku muzycznego, postawiła pewny krok w świecie kina. Narodziny gwiazdy mogą być bardziej niż symbolicznym początkiem jej kariery na dużym ekranie.


75

Jeśli podobały Wam się sekwencje koncertów w Bohemian Rhapsody to zdecydowanie musicie obejrzeć Narodziny gwiazdy. Pod tym względem Cooper deklasuje film o zespole Queen.


70

Muzyka opowiada tę historię, koresponduje z przedstawianymi scenami i staje się samodzielnym dziełem. Gdyby nie ona ten film nie zyskałby aż takiej uwagi.


70

Narodziny gwiazdy jest jak bezbłędnie nagłośniony koncert pary porywających tłumy artystów, którym zupełnie niepotrzebnie ktoś w połowie występu włącza playback i każe grać oklepane covery.


70

„Narodziny gwiazdy” to film staroświecki w najlepszym sensie tego słowa: być może nieco naiwny, nieco bajkowy, nieco nierealny, ale przy tym pozbawiony ironii, rozgrzewający serca i zwracający wiarę w czystość ludzkich uczuć.


70

Narodziny gwiazdy, nawet pomimo swoich mankamentów, to film, który wielu z nas zabierze w emocjonalną podróż. Na jej końcu czekają łzy wzruszenia i przejmujący niepokój, obok którego nie sposób przejść obojętnie.


70

Film ogląda się z przyjemnością przede wszystkim dzięki parze odtwórców głównych ról. Nawet jeśli fabuła wydaje się momentami naiwna i zbyt pośpiesznie opowiedziana, ekranowa chemia między Cooperem a Gagą wynagradza wiele.


67

Jedna gwiazda blaknie, druga rozbłyska. "Narodziny gwiazdy" z Bradleyem Cooperem i Lady Gagą to odgrzewany kotlet, ale całkiem smakowity.


60

Cooper popełnia jeden z największych błędów debiutanta i chce ująć w swym dziele zbyt wiele tematów. Im dłużej trwa jego film, tym bardziej jego konstrukcja się sypie.


50

Łzawy melodramat, na którym ciężko się wzruszać z powodu irytującej bohaterki. Film dobry tylko do połowy.


50

„Narodziny Gwiazdy” Coopera kreują w wielu miejscach przekłamany, w innych niepełny obraz kulis współczesnego show biznesu. Ciężko brać to na serio i czerpać z tego jakąkolwiek wartość poznawczą.


?

„Narodziny gwiazdy” nie przedefiniują może przemysłu filmowego, ale jako porządnie zrealizowany hollywoodzki debiut z gwiazdorską obsadą, zdrową szczyptą autotematycznego dramatu i baśniowym sznytem zarazem – sprawdzają się doskonale.


?

Ta opowieść o wielkim uczuciu, pasji śpiewania, cenie za sukces, popularność i marzeniach, wpisana jest w mit o amerykańskim śnie. Cooper podjął wielkie ryzyko podejmują się tego zadania. I, trzeba przyznać,


?

Niestety Cooper, będący również do spółki z Erikiem Rothem i Willem Fettersem autorem scenariusza, zbyt często wybiera tu dramaturgiczną drogę na skróty, powielając bezrefleksyjnie najbardziej ograne melodramatyczne klisze.


Proszę czekać…