Dziewczyna w sieci pająka 2018

The Girl in the Spider’s Web 2018

Big 259f07ff d187 4a91 8ebc 9405a56ad752
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
6
Negatywne
0
  • Polska premiera 26 paź 2018 (2018-10-26)
  • Światowa premiera 18 paź 2018 (2018-10-18)
  • Gatunek Thriller, Kryminał, Dramat
  • Kraj USA, Szwecja, Wielka Brytania, Kanada, Niemcy
  • Reżyseria Fede Alvarez
  • Scenariusz Jay Basu, Fede Alvarez
  • Aktorzy Claire Foy, Sylvia Hoeks, Claes Bang

„Dziewczyna w sieci pająka” to wielki kinowy powrót Lisbeth Salander, bohaterki kultowej powieści z jednego z największych bestsellerów książkowych naszych czasów – cyklu poweści Stiega Larssona. Autorem „Dziewczyny w sieci pająka” (w Polsce książka ukazała się pod tytułem „Co nas nie zabije”) jest David Lagercrantz, który po śmierci Larssona – zgodnie z wolą spadkobierców – podjął się kontynuacji przebojowej serii. W roli Salander - znakomita Claire Foy.

Recenzje

60

Znane i lubiane postacie wklejone zostają w nowy kontekst i spłycone, aby płynniej poruszały się po scenerii kina akcji.


60

Ktoś powie, że z całym tym bagażem dramatów oraz ciężarem kolczyków, Lisbeth Salander zasługuje na więcej. I będzie mieć rację. Myślę jednak, że miarą jej sukcesu jako postaci filmowej pozostaje to, jak plastycznym tworzywem jest dla kina.


60

"Dziewczyna.." oddala się od grzecznego kina sensacyjnego i zbliża do zakazanych sadomasochistycznych fantazji, jakie można znaleźć w najtwardszej pornografii lub twórczości polskiej grupy artystycznej Suka Off.


60

Dziewczynę w sieci pająka nie sposób potraktować inaczej, jak dzieła w pełni autonomicznego; z takim nastawieniem warto też wybrać się do kina.


55

Film Fede’a Alvareza ogląda się bez większego bólu, ale o jego pozostaniu w naszej pamięci przez dłuższy czas nie może być mowy.


50

Lisbeth Salander prawie jak hollywoodzka superbohaterka.


?

To po prostu zwykły, przeciętny produkt, który bardzo szybko wypada nam z głowy po seansie. A w wypadku dzieł kultury to chyba najgorzej.


Proszę czekać…