Dziewczyna w sieci pająka 2018

The Girl in the Spider’s Web 2018

Big 259f07ff d187 4a91 8ebc 9405a56ad752
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
7
Negatywne
0
  • Polska premiera 26 paź 2018 (2018-10-26)
  • Światowa premiera 18 paź 2018 (2018-10-18)
  • Gatunek Thriller, Kryminał, Dramat
  • Kraj USA, Szwecja, Wielka Brytania, Kanada, Niemcy
  • Reżyseria Fede Alvarez
  • Scenariusz Jay Basu, Fede Alvarez
  • Aktorzy Claire Foy, Sylvia Hoeks, Claes Bang

„Dziewczyna w sieci pająka” to wielki kinowy powrót Lisbeth Salander, bohaterki kultowej powieści z jednego z największych bestsellerów książkowych naszych czasów – cyklu poweści Stiega Larssona. Autorem „Dziewczyny w sieci pająka” (w Polsce książka ukazała się pod tytułem „Co nas nie zabije”) jest David Lagercrantz, który po śmierci Larssona – zgodnie z wolą spadkobierców – podjął się kontynuacji przebojowej serii. W roli Salander - znakomita Claire Foy.

Recenzje

60

Znane i lubiane postacie wklejone zostają w nowy kontekst i spłycone, aby płynniej poruszały się po scenerii kina akcji.


60

Ktoś powie, że z całym tym bagażem dramatów oraz ciężarem kolczyków, Lisbeth Salander zasługuje na więcej. I będzie mieć rację. Myślę jednak, że miarą jej sukcesu jako postaci filmowej pozostaje to, jak plastycznym tworzywem jest dla kina.


60

"Dziewczyna.." oddala się od grzecznego kina sensacyjnego i zbliża do zakazanych sadomasochistycznych fantazji, jakie można znaleźć w najtwardszej pornografii lub twórczości polskiej grupy artystycznej Suka Off.


60

Dziewczynę w sieci pająka nie sposób potraktować inaczej, jak dzieła w pełni autonomicznego; z takim nastawieniem warto też wybrać się do kina.


60

Sensacyjny thriller nakręcony zgodnie ze wszystkimi zasadami gatunku. Solidność ważniejsza od rewolucji.


55

Film Fede’a Alvareza ogląda się bez większego bólu, ale o jego pozostaniu w naszej pamięci przez dłuższy czas nie może być mowy.


50

Lisbeth Salander prawie jak hollywoodzka superbohaterka.


?

To po prostu zwykły, przeciętny produkt, który bardzo szybko wypada nam z głowy po seansie. A w wypadku dzieł kultury to chyba najgorzej.


Proszę czekać…