Siedem lat jednej nocy 2018

7 Nyeonui Bam 2018

Big 9d018628 4723 4fc6 a5be 847753eb68b8
38
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
1
Negatywne
3
  • Polska premiera 26 paź 2018 (2018-10-26)
  • Światowa premiera 28 mar 2018 (2018-03-28)
  • Gatunek Thriller, Akcja, Dramat
  • Kraj Korea Południowa
  • Reżyseria Chang-min Choo
  • Scenariusz Chang-min Choo, You-Pyung Lee
  • Aktorzy Seung-ryong Ryu, Dong-gun Jang, Kyung-pyo Go

Hyun-Soo obejmuje posadę managera ochrony w pobliżu tamy, znajdującej się w odległej wiosce Seryung. Pewnej mglistej nocy, opuszczając suto zakrapianą imprezę, udaje się do tej tajemniczej miejscowości, by wraz z żoną oraz ukochanym synem obejrzeć swój nowo nabyty dom. Kiedy mimo fatalnej pogody w pocie czoła usiłuje odnaleźć właściwą trasę, okrutny pech sprawia, że na drogę niespodziewanie wybiega nieznajoma dziewczynka, która w wyniku dramatycznej kraksy ginie na miejscu. Spanikowany Hyun-Soo pozbywa się ciała dziecka, wrzucając je do pobliskiego jeziora. Siedem lat później syn Hyun-Soo-ha, Seo-Won , w dalszym ciągu zmaga się z falą nienawiści ze strony mieszkańców wioski, którzy nie zapomnieli o tragicznych wydarzeniach wywołanych niegdyś na skutek niefortunnych poczynań ojca. Co gorsza, Young-Je wciąż nie daje za wygraną. Chcąc ostatecznie pomścić swą córkę w najokrutniejszy z możliwych sposobów, usiłuje za wszelką cenę doprowadzić do krwawego finału.

Recenzje

50

Trudno nie odbierać "Siedmiu lat jednej nocy" jako filmu straconej okazji. Obraz posiada wszystkie elementy, by wbić widza w fotel fatalistycznym przesłaniem, pogrążyć w odmętach depresji równie czarnej, co ta, której więźniami są bohaterowie.


40

Siedem lat jednej nocy nie kończy refleksji podjętych w liczbie mnogiej, żongluje bez opamiętania różnymi stylistykami od oniryzmu po kino ruchu i epizodycznie to wchodzi w interakcje z odbiorcą, bo ma ambicje na nieprosty thriller.


33

Ciężko wysiadywalne dwie godziny. Jak ktoś jednak chce się zdołować, bardzo proszę.


30

Siedem lat jednej nocy poza pięknym tytułem oferuje widzowi przede wszystkim bolesną nudę.


?

Ta koreańska produkcja nie przypadnie do gustu widzom, pragnącym szybko zrozumieć wszelkie niuanse. Jest tu sporo zamieszania, zwłaszcza na początku.


Proszę czekać…