Źle się dzieje w El Royale 2018

Bad Times at the El Royale 2018

Big 03906db2 c6a1 466c 96c7 7bbaf5f3fbe9
72
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 12 paź 2018 (2018-10-12)
  • Światowa premiera 27 wrz 2018 (2018-09-27)
  • Gatunek Thriller, Dramat, Kryminał
  • Kraj USA
  • Reżyseria Drew Goddard
  • Scenariusz Drew Goddard
  • Aktorzy Jeff Bridges, Dakota Johnson, Jon Hamm

Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa mroczną tajemnicę, spotyka się w El Royale, nie cieszącym się dobrą sławą, na wpół zrujnowanym hotelu nad jeziorem Tahoe, na granicy stanów Nevada i Kalifornia. W ciągu jednej brzemiennej w skutki nocy każdy z nich stanie w obliczu szansy na odkupienie… zanim nie rozpęta się prawdziwe piekło.

Recenzje

90

Źle się dzieje w El Royale wciąga od samego początku i nie sposób się na nim nudzić, gdyż jest po prostu świetną rozrywką.


90

Świetnie napisany, świetnie nakręcony, świetnie zilustrowany muzycznie przewrotny film, który z wad jest jedynie o kilka minut za długi.


80

"Źle się dzieje w El Royale" to niby gatunkowy miszmasz podszyty humorem i odniesieniami do klasyki kina, ale jednak coś więcej. I to coś robi różnicę.


80

Źle się dzieje w El Royale to kino, które zostawia widza z jakimiś przemyśleniami. Nie jest obrazem, który ma nam tylko chwilowo poprawić humor, ale zostaje w głowie na dłużej.


70

Pod płaszczykiem stylowego thrillera Goddard prezentuje nam tę ciemniejszą, mniej popularną stronę swojego kraju.


67

"Pulpowaty" thriller ze wpływami kina noir. Trochę Tarantino, tylko jeszcze powolniejszy. W obsadzie m.in. Jeff Bridges, Dakota Johnson i Chris Hemsworth.


60

"Źle się dzieje w El Royale" jest niczym więcej niż tylko efekciarskim bibelotem.


60

David Goddard bawi się swoimi bohaterami i konwencją mrocznego kryminału. Mimo wielu pięknych elementów i wizualnego rozbuchania brakuje w Źle się dzieje w El Royale zajmującej fabuły.


60

Nie jest to może tak czarujący film jak Dom w głębi lasu, ale to nadal kawał świetnej popcornowej rozrywki czerpiącej z najlepszych wzorców.


60

Dla fanów pomysłowych zabiegów fabularnych i inscenizacyjnych jak znalazł, ale zabrakło rozwinięcia potencjału drzemiącego w tejhistorii.


?

Gwiazdy bawią się tymi rolami i robią to znakomicie, nie popadając w teatralne maniery, nawet gdy dane sceny aż proszą się o nadmiar aktorskiego wyrazu.


Proszę czekać…