Dotknij nieba 2018

I Can Only Imagine 2018

Big 16ad9b32 9ac9 4b06 87a6 28f604ca3f15
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 2 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
1
Negatywne
1
  • Polska premiera 05 paź 2018 (2018-10-05)
  • Światowa premiera 16 mar 2018 (2018-03-16)
  • Gatunek Dramat, Familijny, Biograficzny, Muzyczny
  • Kraj USA
  • Reżyseria Andrew Erwin, Jon Erwin
  • Aktorzy J. Michael Finley, Madeline Carroll, Dennis Quaid

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem. Niestety, ciężka kontuzja przekreśla marzenia o futbolowej karierze i chłopak zostaje zmuszony do zmiany planów. Z pomocą przychodzi mu jedna z nauczycielek, która dostrzega w Millardzie nieodkryty talent muzyczny. Zachęcany przez swoją dziewczynę – Shannon, Bart postanawia dołączyć do lokalnego zespołu, zostając ich wokalistą. Grupa przyjmuje nazwę MercyMe i wyrusza w trasę po Ameryce. Niestety, pierwsze koncerty nie zwiastują niczego wielkiego. Sceptyczni wobec zespołu są zarówno widzowie, jak i krytycy. Wszystko zmienia się po jednym z występów... Bart, który właśnie dowiedział się o chorobie ojca i poważnie rozważa odejście z zespołu, siada samotnie z gitarą i zaczyna komponować. Wspominając wszystko, co przydarzyło mu się w życiu, przelewa uczucia i słowa na papier. Z dawnych emocji i niespełnionych nadziei wyłania się legenda „I Can Only Imagine”.

Recenzje

60

Kluczem do sukcesu okazał się J. Michael Finley. "Dotknij nieba" jest jego ekranowym debiutem. Erwinowie wypatrzyli go na Broadwayu, gdzie też dopiero stawia pierwsze kroki.


40

Dotknij nieba opiera się na wielu skrótach fabularnych, buduje jednowymiarowe postaci i opowiada letnią historią burzliwego życia.


Proszę czekać…