Venom 2018

2018

Big 9f49e5b6 177f 4f8b b31a 420af536e863
48
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 18 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
11
Negatywne
6
  • Polska premiera 05 paź 2018 (2018-10-05)
  • Światowa premiera 01 paź 2018 (2018-10-01)
  • Gatunek Akcja, Thriller, Sci-Fi
  • Kraj USA, Chiny
  • Reżyseria Ruben Fleischer
  • Scenariusz Kelly Marcel, Will Beall
  • Aktorzy Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed

Venom, obcy symbiont, jedna z najważniejszych, najbardziej złożonych postaci Marvela wychodzi z cienia, wchodząc w ciało i osobowość Eddiego Brocka (Tom Hardy). Jako dziennikarz, Eddie próbował zdemaskować niecne działania słynnej firmy Life Foundation, prowadzonej przez naukowca Carltona Drake'a (Riz Ahmed). Przez lata stało się to jego obsesją, zniszczyło mu karierę oraz związek z Anne (Michelle Williams). Kiedy jeden z eksperymentów Drake'a - obcy Venom, scala się z ciałem Brocka, ten otrzymuje supermoce i zdolność robienia wszystkiego, czego tylko zapragnie. Wynaturzony, mroczny, nieprzewidywalny, agresywny Venom w ciele Brocka sprawia, że Eddie próbuje zapanować nad nowymi mocami, choć jednocześnie są one kuszące i inspirujące. Jeden i drugi starają się przejąć kontrolę nad sobą nawzajem i dostać to, czego chcą, coraz bardziej spajając się ze sobą.

Recenzje

60

Venom to bezbolesny średniak. Jego twórcom starczyło pomysłu jedynie na przedstawienie genezy tytułowej postaci i na oczywistą zapowiedź kolejnej części.


60

"Venom" to superbohaterski kotlet, który po odgrzaniu nasyci fanów gatunku. Jeśli jesteście Magdą Gessler kina, wasze spotkanie z tym filmem może się jednak źle skończyć.


60

"Venom" został dobrze zagrany, w filmie się wiele dzieje, ale wszystko to jest bardzo sztampowe i nie ma w sobie niczego co zapamiętamy na dłużej niż kilka dni.


60

Venom zawiódł moje oczekiwania, to daleki jestem od stwierdzenia, że nie powinien dostać kolejnej szansy.


60

Film, w którym nie jestem w stanie przejąć się losem bohatera, zmienia się zaledwie w sekwencję barwnych obrazków… I mówi to wielka fanka kina marvelowskiego.


50

"Venom" jest filmem chaotycznym i niespełnionym - w czym przypomina głównego bohatera, ale znowu nie aż tak koszmarnym, jak pisze większość amerykańskich recenzentów.


50

“Venom” Rubena Fleischera jest dziełem, które choć powstało w drugiej dekadzie XXI wieku, swoim stylem i podejściem do prowadzenia opowieści, przypomina raczej dzieła z przełomu stuleci.


50

Kolejna ofiara pomylonych decyzji studia i producentów pozbawionych spójnej wizji - dla duetu Tom Hardy & Venom można jednak wybrać się do kina.


50

Tym, którzy ostrzyli sobie zęby na myśl o mrocznym, schizofrenicznym i brutalnym kinie akcji, pozostaje jedynie zgrzytanie stępionymi już po seansie zębami.


50

Wyszczerzone zęby potwora nie są wcale takie straszne, a rozkrzyczane demony można okiełznać, a nawet polubić. Wiele hałasu o nic.


50

Filmowi brakuje bardzo wiele. Brak kategorii R, brak Spider-mana – to największe grzechy twórców. Wszystko to jest jakieś niekompletne.


40

Venom może być udaną rozrywką dla stęsknionym za tym bohaterem fanów komiksów i kreskówek o Spidermanie. Cała reszta będzie jedynie rozczarowana.


40

Jeśli nie znacie oryginalnej historii Venoma, bądź chcecie zobaczyć, jakie cuda czyni Tom Hardy nawet z najgorszą rolą, idźcie na ten film na własną odpowiedzialność. Może będziecie się na nim dobrze bawić, ale reszcie zdecydowanie to odradzam.


40

Jeśli producenci się nie opamiętają przed drugą częścią, może nie zbawić jej nawet Woody Harrelson, a byłoby trochę szkoda marnować niezły, rozrywkowy potencjał tej serii.


40

Film, w którym najlepszym bohaterem jest krwiożerczy stwór z kosmosu nie jest materiałem na komiksową komedię PG-13 z Tomem Hardym.


30

Venom to powrót kina superbohaterskiego spod znaku Catwomen – wątpię, aby ktoś chciał tego doświadczyć po raz drugi...


30

Kiedy pierwsze 40 minut jest nudne, drugie 40 minut jest śmieszne, a ostatnie 40 minut po prostu głupie, wybór wydaje się prosty: trzeba postawić na humor.


?

Jest takim typowym średniakiem po przejściach. Trochę głupiutkim, trochę tandetnym, ale jakże zadowalającym.


Proszę czekać…