Mam przyjaciół w niebie 2016

Ho amici in paradiso 2016

Big c13ec412 0359 4cfb 84c7 4fff8a55d220
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 2 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 28 wrz 2018 (2018-09-28)
  • Światowa premiera 21 paź 2016 (2016-10-21)
  • Gatunek Komedia
  • Kraj Włochy
  • Reżyseria Fabrizio Maria Cortese
  • Scenariusz Fabrizio Maria Cortese, Giulia Lusetti
  • Aktorzy Valentina Cervi, Fabrizio Ferracane, Antonio Catania

Felice Castriota (Fabrizio Ferracane), lubiący luksusowe życie księgowy, popada w poważne kłopoty. Przyłapany przez władze na oszustwach świadczonych mafii dostaje wybór: więzienie lub zeznawanie jako świadek koronny. Castriota przyjmuje propozycję sądu i trafia do „bezpiecznej kryjówki”; kościelnego szpitala dla osób niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Przyzwyczajony do wygody, musi podjąć opiekę nad pacjentami i zrozumieć ich dziwne zachowania. Widzowie z uśmiechem towarzyszą zmaganiom Felice z nowym wyzwaniem. Z sympatią zaś, gdy stopniowo przełamuje niechęć, strach, zaprzyjaźnia się z podopiecznym Antonio (Antonio Folletto) i… postanawia zorganizować spektakl teatralny, w którym wystąpią pacjenci ośrodka. Gdy wydaje się, że wszystko idzie dobrze, przeszłość powraca…

Recenzje

50

Cała "mafijna" intryga rozwiązuje się zresztą jakby od niechcenia, na zasadzie deus ex machina (może to jest ten dotychczas niezbyt obecny w filmie Bóg). Wątpliwość może też budzić cokolwiek instrumentalne potraktowanie niepełnosprawnych.


50

"Mam przyjaciół w niebie" brakuje jednak wystarczająco solidnej podstawy w postaci scenariusza. Nakręcony w dobrej wierze film nie unika więc niestety pewnych uproszczeń i schematów rodem z telewizji.


Proszę czekać…