Też go kocham 2018

Juliet, Naked 2018

Big 140f0417 1449 40e9 b40f 792819d51db1
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 24 sie 2018 (2018-08-24)
  • Światowa premiera 19 sty 2018 (2018-01-19)
  • Gatunek Komedia, Dramat, Romans, Muzyczny
  • Kraj USA
  • Reżyseria Jesse Peretz
  • Scenariusz Evgenia Peretz, Jim Taylor
  • Aktorzy Ethan Hawke, Rose Byrne, Chris O'Dowd

Annie (Rose Byrne) mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak, Duncan (Chris O'Dowd) jest nauczycielem i ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a (Ethan Hawke) - muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe'a. Pewnego dnia w jego ręce wpada prawdziwy skarb - taśma demo, zawierająca wczesne kompozycje piosenkarza. Podekscytowany nagraniami Duncan zapomina o całym świecie i... o Annie. Ta postanawia się zemścić, publikując nieprzychylne komentarze na jego blogu. Nieoczekiwanie wpisy te zwracają uwagę samego Crowe'a. Muzyk i Annie zaczynają prowadzić tajną korespondencję. Od słowa do słowa między rozdzieloną oceanem parą budzi się głębsza relacja.

Recenzje

70

"Też go kocham" to komedia romantyczna o tym, jak "prawdziwe życie" rozjeżdża się z nadziejami rozbudzonymi przez – nie inaczej – komedie romantyczne.


70

Film wywiązuje się ze swojej roli zadowalająco. Na pewno nie zostawi widzów obojętnymi, co wbrew pozorom nie jest regułą we współczesnym kinie.


67

Film jest fabularnie trochę nieforemny, ale całkiem zabawny, ma swój wdzięk i dowcipne dialogi. "Też go kocham" broni się także, a może przede wszystkim, dzięki osobistemu urokowi dwójki głównych wykonawców, Rose Byrne i Ethana Hawke'a.


65

W Też go kocham związkowe problemy przedstawia z ciekawie skonfliktowanej perspektywy jednoczesnego ignorowania ich wagi i trakotwania jedynie o nich, zamykając całość na przyjacielskim ucieraniu noska.


60

Też go kocham umili czas każdemu, o każdej porze. Sporo śmiechu, świetne postaci i ciepły klimat. Delikatny, niezobowiązujący kontakt ze sztuką. Warto skorzystać w towarzystwie drugiej połowy.


60

Problem w tym, że po seansie widz ma wrażenie, że film, który właśnie zobaczył, widział już w kinie po wielokroć.


60

Na całe szczęście obraz autorstwa Jessego Peretza nie jest jedynie kolejną schematyczną komedią romantyczną.


?

Niewiele ponad 100 minut seansu wydaje się zatem upływać dość szybko. Na seansie z pewnością będą się dobrze bawić nie tylko fani komedii romantycznych.


Proszę czekać…