The World Is Yours 2018

Le monde est à toi 2018

Big c796cdc5 b9f3 41a1 96d3 0a8c174179b4
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 26 paź 2018 (2018-10-26)
  • Światowa premiera 12 maj 2018 (2018-05-12)
  • Gatunek Komedia, Kryminał
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Romain Gavras
  • Scenariusz Romain Gavras, Karim Boukercha
  • Aktorzy Karim Leklou, Isabelle Adjani, Vincent Cassel

Romain Gavras w swoim drugim filmie, uznanym już za jedno z największych odkryć tegorocznego festiwalu w Cannes, pozwala sobie na brawurę. Cytując "Człowieka z blizną" Briana de Palmy i wizualne rozpasanie "Spring Breakers", reżyser znany dotychczas głównie dzięki niezapomnianym teledyskom do utworów M.I.A. czy Jaya-Z snuje żywiołową opowieść gangsterską. Karim Leklou wciela się tu w rolę drobnego cwaniaczka François, który bardzo nie chce, ale jednak musi znowu zejść na złą drogę. Jego nie do końca uczciwą mamusię gra Isabelle Adjani, na ekranie zobaczymy też Vincenta Cassela, z którym Gavras współpracował już przy debiutanckim "Our Day Will Come" z 2010 roku. Francuski reżyser w "The World Is Yours" udowadnia, że choć przestępstwo nie popłaca, czasem okazuje się wręcz histerycznie zabawne. Jedno jest pewne - Guy Ritchie będzie pewnie zgrzytał zębami z zazdrości.

Recenzje

70

The World is Yours to kino mające dystans do siebie i tego też poszukujące u widza.


70

Gavras nie tylko więc bawi się konwencją, niosąc rozrywkę, sięgając po przebojową muzykę i dobre żarty, ale również opowiada gorzką historię o rozczarowaniu życiem, problemach z niespełnieniem i trudnościach z realizacją własnych planów na życie.


70

W "The World Is Yours" Gavras objawia się jako czujny obserwator realiów obyczajowych, kronikarz czasu rasizmu, uszczelniania granic czy piętna społeczności muzułmańskiej, obdarzony humorem wolnym od inteligenckiego szyderczego zgrywu.


70

The World Is Yours to film dobry, w którym aspekt humorystyczny świetnie współgra z elementami dramatycznymi.


70

"The World is Yours" staje się oczywiście widowiskiem przesadzonym i kiczowatym, ale jakże zabawnym i odświeżającym.


60

Reżyser Romain Gavras ma z pewnością talent do inscenizowania barokowych, barwnych scen. Jego filmowa wrażliwość doskonale sprawdza się w wideoklipach.


50

Fabuła sprawnie klei się ze sobą, zwłaszcza w ostatnich sekwencjach, gdy wszystkie przedstawione postacie wchodzą we wzajemną interakcje, chcąc osiągnąć jeden cel.


50

Bardzo nieoryginalna komedia gangsterska. Gdzieś z daleka kłania się Brian de Palma, z bliższej odległości Tarantino, a najbliżej jej do pierwszych filmów Guya Ritchiego


Proszę czekać…