Granica 2018

Gräns 2018

Big 1b8c5bcf 8b38 4fb6 8b30 c6042b27077f
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 22 lut 2019 (2019-02-22)
  • Światowa premiera 10 maj 2018 (2018-05-10)
  • Gatunek Thriller, Romans, Fantasy
  • Kraj Szwecja, Dania
  • Reżyseria Ali Abbasi
  • Scenariusz Ali Abbasi, Isabella Eklöf
  • Aktorzy Eva Melander, Eero Milonoff, Viktor Åkerblom

Celniczka Tina słynie z niezwykłej spostrzegawczości, która pozwala jej stać się postrachem przemytników i przestępców. Kiedy na horyzoncie pojawia się podejrzanie wyglądający Vore, bohaterka natychmiast zwraca na niego uwagę, choć nie jest w stanie zarzucić mu niczego konkretnego. Na domiar złego, Tina zaczyna coraz bardziej fascynować się tajemniczym nieznajomym. Uznana za objawienie tegorocznego festiwalu w Cannes „Granica” to mroczna i niezwykle wciągająca baśń dla dorosłych.

Recenzje

70

„Granica” jest wolna od politycznej naiwności i nie daje żadnej wiążącej, jednoznacznej odpowiedzi – dzięki temu pozostawia widzów z niezwykle skomplikowanymi pytaniami natury społecznej, politycznej i psychologicznej.


70

Mimo wszystko warto wejść w ten niepokojący kryminał nie tylko dlatego, że jawi się nowatorsko na tle gatunku, ale często przekracza jego ustalone granice.


70

Powiedzmy to od razu. Tak dziwnej historii miłosnej nie widzieliście już dawno. Czy jesteście na nią gotowi?


67

Ciekawa opowieść z szokującymi niespodziankami.


60

Granica w pewnym momencie przekracza granicę udanego studium nad gatunkiem, posthumanistycznego myślenia, destabilizujących zwyczajność chwil.


60

Ali Abbasi stawia w "Granicy" pytania o tożsamość: na ile wiąże nas solidarność genetyczna, na ile jesteśmy produktem wychowania i gdzie w tym wszystkim jest miejsce na etykę i moralność.


Proszę czekać…