Igielnik 2017

Pin Cushion 2017

Big 4f957dfd 306d 470b 97f8 c9324e03d7bb
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 28 wrz 2018 (2018-09-28)
  • Światowa premiera 31 sie 2017 (2017-08-31)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Deborah Haywood
  • Scenariusz Deborah Haywood
  • Aktorzy Lily Newmark, Joanna Scanlan, Loris Scarpa

Lyn (Scanlan) i Iona (Newmark), zżyte ze sobą matka i córka, cieszą się na życie w nowym mieście. Na początku jest im trudno, ale w końcu Iona znajduje nowe przyjaciółki: Kelly, Stacey i Chelsea. Matka czuje się osamotniona, w związku z czym próbuje nawiązać bliższą relację z sąsiadką Belindą. Lyn i Iona udają, że są szczęśliwe, ale dużo w tym pozorów. Okazuje się bowiem, że przyjaciółki Iony nie są z nią do końca szczere. Zagubiona dziewczyna podejmuje coraz bardziej desperackie kroki, żeby się dopasować. Obie, nie radząc sobie z realiami nowego życia, uciekają w świat fantazji i kłamstw.

Recenzje

80

„Igielnik” to nie jest łatwy film. Nie jest to też produkcja lekkostrawna, a po seansie nadal będzie się odbijać echem, pomimo upływającego czasu. Zdecydowanie warto poświęcić „Igielnikowi” kilka chwil na seans.


70

"Igielnik" to bez wątpienia autorski podpis, mocne i szczere preludium.


70

Za enigmatycznym tytułem kryje się interesujący debiut brytyjskiej reżyserki Deborah Haywood, mającej wszak na koncie już pięć krótkich metraży, których tematyka, jak i przyjęta stylistyka jest zresztą zbieżna z tym, co zaproponowano w najnowszej ...


67

Bardzo okrutny dramat psychologiczny w bajkowym, landrynkowym opakowaniu.


60

Igielnik to debiut, któremu wiele brakuje go miana arcydzieła, bez wątpienia jest to jednak obraz intrygujący i daleki od obyczajowej sztampy.


60

Granica między realizmem a kiczowatym fantasy jest tu cienka. Ale choć czasem wydaje się, że „Igielnik” to odrobinę wykolejona z torów bajka – myślę, że za punkt wyjścia bierze rzeczywiste problemy współczesności, co czyni film pożyteczną lekcją.


?

"Igielnik" to film, o którym rozmyśla się jeszcze długo po zakończeniu seansu.


Proszę czekać…