Searching 2018/III

2018/III

Big 624b617b f48a 4089 b5df 21daad238304
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
3
Negatywne
1
  • Polska premiera 28 wrz 2018 (2018-09-28)
  • Światowa premiera 21 sty 2018 (2018-01-21)
  • Gatunek Dramat, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Aneesh Chaganty
  • Scenariusz Aneesh Chaganty, Sev Ohanian
  • Aktorzy John Cho, Debra Messing, Joseph Lee

Po zaginięciu szesnastoletniej córki Davida Kima (John Cho), lokalna policja otwiera śledztwo. Ale po 37 godzinach bez jakiegokolwiek tropu, David decyduje sam sprawdzić miejsce, w którym nikt nie szukał śladów jego córki. Jej laptop. W supernowoczesnym thrillerze śledzimy internetowe ścieżki kontaktów dziewczyny żyjącej w świecie komunikatorów i sieci. Teraz David musi odnaleźć się w tym świecie, zanim jego córka zniknie na zawsze…

Recenzje

80

„Searching” to intrygujący thriller, przedstawiony w nietuzinkowej, ciekawej formie. Obraz, którego siła leży w prostocie. Film pokazuje tym samym, że czasem najprostsze rozwiązania maja największa sile rażenia.


80

"Searching" ma szansę stać się jedną z najbardziej zaskakujących wrześniowych premier w polskim kinie.


70

W tej historii nic nie jest proste, co udowadniają liczne i niezwykle zaskakujące, bardzo dobrze przygotowane zwroty akcji. Miłość może być destruktywna, a bliskość i zrozumienie – ułudą.


70

Warto się pochylić nad tą propozycją z więcej niż jednego powodu i pomimo kilku niedociągnięć.


70

Searching to skuteczne nawiązanie do naszej multimedialnej rzeczywistości i wciągające kino na miarę XXI wieku.


70

Choć John Cho przez większość czasu musi grać do kamery komputera, wychodzi mu to całkiem dobrze. Jego rola przejętego i zdeterminowanego ojca zapewnia Searching emocjonalną głębię.


67

W "Searching" reżyser sprawnie porusza się w internetowej przestrzeni, dialogi – czy to mówione, czy wpisywane w komunikatorze brzmią naturalnie, a co najważniejsze, cała formuła okazuje się spójna.


60

Thriller w całości rozgrywający się na ekranie komputera nie dostarcza takich atrakcji jak wcześniejsze produkcje nakręcone według tego samego pomysłu na przedstawienie akcji.


60

Dużą zaletą filmu jest bardzo plastyczne potraktowanie tematu wpływu współczesnych środków przekazu medialnego na codzienne życie.


60

Nowatorska forma to trochę za mało, aby mówić o sukcesie filmu. Zwłaszcza, gdy wartka akcja ostatecznie przybiera kuriozalną postać.


30

Chciałbym wierzyć, że z tak zwanym screenlife'em da się zrobić coś więcej, niż proponuje "Searching", lecz pozostanę sceptyczny.


Proszę czekać…