Juliusz 2018

2018

Big 2597ffe0 b4ea 469d 9628 45f23162fb67
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 16 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
7
Negatywne
1
  • Polska premiera 14 wrz 2018 (2018-09-14)
  • Światowa premiera 28 wrz 2018 (2018-09-28)
  • Gatunek Komedia
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Aleksander Pietrzak
  • Scenariusz Abelard Giza, Kacper Ruciński
  • Aktorzy Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołowik

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

Recenzje

90

83

Przezabawna, wzruszająca i mądra opowieść o tym, co gniecie i boli.


70

Cytując tytuł jednego filmu – To nie jest kolejna komedia dla kretynów. Naprawdę nie jest!


70

Nie ma tu taniego glamouru znanego z TVN-owskich komedii: szklanych korporacyjnych pałaców, kilometrowych apartamentów i limuzyn prosto z salonu. Są za to nieźle napisane dialogi, żarty z zaskakującymi puentami oraz świetni aktorzy.


70

Juliusz jest nieco odrapany, nie jest idealny, ale dzięki temu prawdziwy. I choć humor czasami ociera się o głupotę, trudno nie dostrzec głębi w tych kontrastach.


70

Wygląda na to, że jeszcze polska komedia nie zginęła.


60

W efekcie oglądamy niegłupi film, pełen głupich żartów. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby odwrotnie.


60

Poczucie spełnienia po wyjściu z sali kinowej gwarantowane. A obietnica polskiej komedii, której nie trzeba się wstydzić - spełniona.


60

"Juliusz" niewątpliwie bawi i szczerze śmieszy, choć nie wszyscy zanosić się będą w tym samych momentach i z takim samym zaangażowaniem.


60

Juliusz to naprawdę solidna produkcja, która pod głupkowatą, komediową przykrywką w ciekawy sposób przekazuje wiele mądrości.


60

„Juliusz” jest znakiem nowej jakości w polskim kinie komediowym. Choć kabaretowy humor nie do końca został wyważony z poważną treścią filmu, nie razi on ze względu na naturalność dialogów.


60

Fabuła Aleksandra Pietrzaka sprawdza się tam, gdzie jest po prostu niezobowiązującą komedią o zagubionym, polskim inteligencie na życiowym rozdrożu rozgrywającą się w całkiem wiarygodnych, acz nieco przejaskrawionych realiach współczesnej Polski.


50

Dzień świra dla bardzo ubogich. Przywraca niewiarę w polskie komedie.


40

Jak by to powiedział bohater innej, znacznie lepszej i dużo zabawniejszej komedii: That’s just lazy writing.


?

"Juliusz" to kolejna polska komedia, która podzieli widownię. Część osób będzie zachwycona grą aktorską i ciekawymi przemyśleniami.


?

"Juliusz" składa się z krótkich scen pełnych nierzadko czarnego humoru. Ale nie wszystkie żarty bawią jednakowo – niektóre są po prostu nieudane.


Proszę czekać…