Dziewczyna 2018/II

Girl 2018/II

Big 2d4b9ee0 d88d 41e9 80bf 4410aaa9bf6a
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 22 mar 2019 (2019-03-22)
  • Światowa premiera 12 maj 2018 (2018-05-12)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Belgia, Holandia
  • Reżyseria Lukas Dhont
  • Scenariusz Lukas Dhont, Angelo Tijssens
  • Aktorzy Victor Polster, Arieh Worthalter, Oliver Bodart

15-letnia Lara zrobi wszystko, by spełnić swoje marzenia. Chce zacząć naukę w prestiżowej szkole baletowej i zrobić karierę baleriny. Marzy o czymś jeszcze - o wydostaniu się z chłopięcego ciała, w którym uwięziona jest wrażliwa dziewczyna.

Recenzje

90

Girl jest świeże i jakże pełne osobistej perspektywy w temacie, o którym kultura jednak traktuje zazwyczaj w inny sposób – angażując spojrzenie innych i mówiąc o jego determinującej sile samoakceptacji dla jednostki.


70

„Dziewczyna” to bardzo subtelny, delikatny film, w którym pod powierzchnią pięknej twarzy, uśmiechu, grzeczności pulsuje dramat.


70

"Girl" to opowieść o "nagim" cierpieniu, emocjonalnym i fizycznym, uchwyconym kamerą z ręki, w białym dziennym świetle, wśród białego szumu tła i eterycznych plam muzyki.


70

Poruszająca przypowieść o naprawianiu błędów natury.


70

Dhont bardzo dobrze prowadzi wcielającego się w Larę Polstera. Aktor idealnie oddaje stany typowe dla nastoletniego wieku - niecierpliwość, pasję, wrażliwość i przejściowe okresy buntu.


60

Kreacja głównej postaci jest niesamowita, a młody reżyser wykonał kawał dobrej roboty.


55

Przytłaczające zmagania Lary prędko u Dhonta tracą na ładunku przez wewnątrzfilmową powtarzalność i przystawanie do ogranych już wzorców.


?

O chłopcach i dziewczynach, mężczyznach i kobietach, nadwrażliwcach, somnambulikach własnej wyobraźni, którym być może trochę jest trudniej. Lara daje przykład. Nie wolno rezygnować z siebie. Naprawdę nie wolno.


Proszę czekać…