Córka trenera 2018

2018

Big 31cf0653 76e3 4886 a430 7e87f5399c80
71
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 01 mar 2019 (2019-03-01)
  • Światowa premiera 26 lip 2018 (2018-07-26)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Łukasz Grzegorzek
  • Scenariusz Łukasz Grzegorzek
  • Aktorzy Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Bartłomiej Kowalski

Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ona jest jego oczkiem w głowie, on - całym jej światem. Do czasu gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, który zaczyna trenować pod okiem Macieja. Dzięki chłopakowi Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Wszyscy troje wyruszą w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

Recenzje

90

"Córka trenera" to najeżony emocjami wielki mały film. Niby prosta historia, ale jak to działa na widza!


80

Zrobić małe wielkie kino to największa sztuka. Łukasz Grzegorzek po raz kolejny udowadnia, że określenie obyczajowe potrafi skojarzyć z oryginalne i wyjątkowe.


70

Na początku recenzji napisałem, że w Stanach powstają setki filmów podobnych do "Córki trenera". Uroczych komediodramatów o życiowych wykolejeńcach. W Polsce wciąż jednak brakuje takiego kina.


70

Córka trenera to dla mnie przede wszystkim Jacek Braciak, który jest duszą tej opowieści i jego emocje trafiają w czułe punkty.


70

Dowcipny, nierzadko brawurowy film Grzegorzka przekonuje nas, żebyśmy zamiast projektować swoje fantazje na innych, zajęli się w końcu realizacją własnych marzeń. Dopiero wtedy mamy pewność, że piłka pozostanie w grze.


70

„Córka trenera” to jednocześnie film o dojrzewaniu, kino drogi, kartka z kroniki rodzinnej, uchylenie drzwi do fascynującego i złowrogiego świata sportu oraz mądra opowieść o relacjach.


70

"Córką trenera" twórca "Kampera" udowodnił, że można w Polsce kręcić ambitne, niezależne kino w klimacie podobnych stylistycznie i gatunkowo amerykańskich produkcji.


50

Córką trenera stara się zapewnić wakacyjne wielkim „w” inkluzywne doświadczenie własnego dzieciństwa, wciąż trendy, ale jakby zatrzymanego w czasie, wciąż bez grosza, ale z dumą i szczęściem.


?

Świat filmu Grzegorzka w jednocześnie dokumentalnych i bardzo poetyckich zdjęciach Weroniki Bilskiej to wieczne lato które się nie spełnia.


?

Produkcja, która przed seansem może wydać się kolejną opowiastką o dojrzewaniu, po projekcji jest dla nas czymś ważnym, wartościowym i wzbogacającym.


Proszę czekać…