Złe wychowanie Cameron Post 2018

The Miseducation of Cameron Post 2018

Big 150e940b ecb2 42e1 8625 d428e65afec7
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 25 sty 2019 (2019-01-25)
  • Światowa premiera 22 sty 2018 (2018-01-22)
  • Gatunek Dramat, Romans
  • Kraj USA
  • Reżyseria Desiree Akhavan
  • Scenariusz Desiree Akhavan, Cecilia Frugiuele
  • Aktorzy Chloë Grace Moretz, Sasha Lane, Forrest Goodluck

Początek lat 90. XX wieku. Po śmierci rodziców nastoletnia Cameron (Chloë Grace Moretz) trafia pod opiekę do swojego wujostwa. Pod konserwatywną i surową ręką ciotki, dziewczyna stara się pogodzić z bólem po stracie najbliższej rodziny, a także walczy ze swoim homoseksualizmem. Jej sekret wychodzi na światło dzienne, gdy zostaje przyłapana z koleżanką. Wujostwo podejmuje decyzje, by wysłać Cameron na katolicki obóz. Tam dziewczyna ma zostać "wyleczona".

Recenzje

80

"Złemu wychowaniu" nie brakuje ironii i humoru, naturalności, dystansu i... ciszy. A wszystko dopełnia ostatnie ujęcie trójki bohaterów - kwintesencja autentyczności zawartej w filmie Akhavan.


75

Złe wychowanie Cameron Post jedynie w finalnej próbie odpowiedzi na radzenie sobie z problemami wydaje się być trochę ogólnikowy i otwiera drzwi na inne tematy, z którymi spotyka się zagubiona młodzież, jak bezdomność czy prostytucja.


70

Mądre, subtelne, momentami naprawdę zabawne kino, pełne celnych spostrzeżeń na temat relacji pomiędzy powoli wkraczającymi w dorosłość młodymi ludźmi.


70

To zgrabna, wiarygodna opowieść o dorastaniu i walce o własną odmienność.


70

Autorka – pomimo trudnego i dość niewygodnego tematu – chwyta za serce, nie rezygnując przy tym z charakterystycznej dla siebie błyskotliwości i poczucia humoru.


70

Reedukacja Cameron Post to błyskotliwy głos młodego pokolenia – coś jest na rzeczy, nieprzypadkowo zresztą niedawno na ekranach kin gościł inny amerykański obraz, konfrontujący nastolatkę z religią, Lady Bird.


60

Są tu ofiary i oprawcy, fanatyzm i fantazje, ale, niestety, jest też stanowczo zbyt dużo teen dramy, by produkcja odbiła się głośnym echem w realnym świecie.


50

Złe wychowanie Cameron Post to niepozorny dramat. Jednak wyczucie i delikatność reżyserki sprawia, że nie jest to przeciętny film.


?

Twórcy podeszli z szacunkiem do przedstawienia problemów dorastającego człowieka, więc w rezultacie powstał film, który może nie zrewolucjonizuje gatunku, ale też nie pozostawi po sobie złych wspomnień.


Proszę czekać…