Człowiek delfin 2017

Dolphin Man 2017

Big 5566c78f d6d7 4044 94f8 3a356e0c9a62
74
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 17 sie 2018 (2018-08-17)
  • Światowa premiera 30 wrz 2017 (2017-09-30)
  • Gatunek Dokumentalny
  • Kraj Grecja, Francja, Japonia, Kanada, Włochy, Szwajcaria, Szwecja
  • Reżyseria Lefteris Charitos
  • Scenariusz Lefteris Charitos, Yuri Averov
  • Aktorzy Jacques Mayol, Jean-Marc Barr, Umberto Pelizzari

„Człowiek delfin” to niezwykła historia pasji nurkowania, szacunku do oceanu, przyrody i delfinów, która uczyniła Jacques’a Mayola jednym z największych nurków w historii, wielokrotnym rekordzistą świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste stało się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Teraz poznajemy go jeszcze bliżej. Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie dało dla Mayola szansę, aby dotrzeć do granic ludzkiego ciała i umysłu po to, by odkryć głębsze połączenie pomiędzy człowiekiem i morzem.

Recenzje

80

Majestatyczna natura jawi się tutaj zarówno jako życiodajna siła, jak i beznamiętny żywioł.


80

Poprzez połączenie podwodnych zdjęć, lirycznej muzyki i przejrzystego wyjaśnienia drogi życiowej Jacquesa Mayola, "Człowiek delfin" jest pięknym i w pełni spójnym obrazem prawdziwej pasji.


70

"Człowiek delfin" Lefterisa Charitosa to fascynujący film dokumentalny o człowieku, który ukochał wodę i otwarte morze, nie potrafiąc odnaleźć się w świecie ludzi i ich problemów.


67

Po latach właśnie z intymnych relacji współpracowników i rodziny Mayola oraz unikalnego archiwum, które po sobie pozostawił, reżyser Lefteris Charitos spróbuje ułożyć portret tego niezwykłego człowieka.


Proszę czekać…