Over the limit 2017

2017

Big c8aaf680 3f50 41f6 81ed b3506613e23a
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
1
Negatywne
1
  • Polska premiera 30 lis 2018 (2018-11-30)
  • Światowa premiera 15 lis 2017 (2017-11-15)
  • Gatunek Dokumentalny
  • Kraj Polska, Niemcy, Finlandia, Francja
  • Reżyseria Marta Prus
  • Scenariusz Marta Prus

Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Dziewczyna jest wykończona wielogodzinnymi treningami, udziałem w różnych zawodach i rozłąką z bliskimi. W przygotowaniach do Igrzysk pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje.

Recenzje

100

"Over the limit" jest studium psychicznego udręczenia młodej gimnastyczki. Trzyma w napięciu bardziej niż nie jedna fabuła!


80

Historia rosyjskiej gimnastyczki to opowieść o samotności, potrzebie bliskości, poszukiwaniach samego siebie. Bezpretensjonalna i intymna, zresztą taka jak cały film.


80

W tym roku Prus znalazła się na prestiżowej liście europejskich talentów, których dokonania warto śledzić. Po obejrzeniu "Over the limit" nie ma wątpliwości dlaczego.


80

„Over the Limit” to obraz psychologiczny, piękna sportowa kronika oraz – z punktu widzenia dokumentalisty – kolejny dowód na to, że nigdy nie wiesz, gdzie zaprowadzi cię twój bohater, a cierpliwość popłaca i może wydać na świat wielokrotnie nagrad...


50

Over the limit to z pewnością konsekwentne i zgrabne kino, ale nie nasyca. I nie chodzi o poszukiwanie sensacji, a emocji.


0

Trudno uwierzyć, że „Over the limit” to pełnometrażowy debiut, gdyż posiada on wszelkie zalety dojrzałego dzieła.


?

„Over the Limit” w swej konstrukcji jest prosty, co paradoksalnie tylko potęguje moc wrażeń płynących z ekranu.


?

"Over the Limit" jest dla mnie nie tyle filmem o sportowej pasji, co o wielkich ambicjach. To ambicje popychają do zmian, do wzmożonej pracy nad sobą, dzięki ambicjom osiągamy spektakularne sukcesy, ale ambicje to broń obosieczna – ciemna strona k...


Proszę czekać…