Donbas 2018

Donbass 2018

Big 6b2c02f5 1b9d 4ff3 a436 483fbfdddb84
72
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 19 paź 2018 (2018-10-19)
  • Światowa premiera 09 maj 2018 (2018-05-09)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Niemcy, Ukraina, Francja, Holandia, Rumunia
  • Reżyseria Siergiej Łoźnica
  • Scenariusz Siergiej Łoźnica
  • Aktorzy Valeriu Andriuta, Evgeny Chistyakov, Georgiy Deliev

Siergiej Łoźnica („Łagodna”, „We mgle”, „Szczęście ty moje”) w najnowszym fabularnym filmie „Donbas” w hipnotycznym, pełnym groteski stylu, zabiera nas w podróż przez kolejne kręgi piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie. Dzieło Łoźnicy to opowieść o współczesnym człowieczeństwie i cywilizacji w dobie post-prawdy i fake-newsów, o każdym z nas.

Recenzje

80

Wybitny ukraiński dokumentalista Siergiej Łoźnica jest na dobrej drodze, aby stać się wybitnym reżyserem filmów fabularnych. Opowiadający o współczesnej Ukrainie "Donbas" to dwie godziny, których nie da się łatwo wyrzucić z pamięci.


80

Donbas to film prowokacyjny, bawi i uwiera jednocześnie. Nie pozwala przede wszystkim zapomnieć, że całkiem niedaleko młyny historii znów zaczęły mielić i nie ma w tym nic przyjemnego.


70

Przywołując konflikt, który toczy się u naszych wschodnich sąsiadów, "Donbas" dotyka najbardziej palących problemów współczesności, na czele z chimerycznym charakterem wojny hybrydowej, globalną dezinformacją i mocarstwowymi ambicjami największych...


70

„Donbas” pomimo zastosowania prześmiewczej groteski, nie bawi ani na moment. Raczej autentycznie poraża.


70

Donbas nikogo nie pozostawia obojętnym. Wyrywa odbiorcę z bezpiecznej strefy komfortu, wstrząsa i przeraża, burzy spokój, sprawia, że najbardziej oklepane klisze ubierają maski najstraszniejszych koszmarów.


70

Łoźnicowski Donbas pozostaje sukcesem właśnie przez tę niewytłumaczalną alienację dusz i świadomości, która dla nieprzystosowanych jednostek okazać się może karą gorszą niż niejedno przestrzelone płuco.


67

Bardzo mocny i autentycznie poruszający dramat wojenny.


Proszę czekać…