Loveling 2018

Benzinho 2018

Big c212509a 2012 4829 a286 25ab7a568096
63
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 24 sie 2018 (2018-08-24)
  • Światowa premiera 18 sty 2018 (2018-01-18)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Brazylia, Urugwaj, Niemcy
  • Reżyseria Gustavo Pizzi
  • Scenariusz Gustavo Pizzi, Karine Teles
  • Aktorzy Karine Teles, Otávio Müller, Adriana Esteves

Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn, Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi szybko podjąć decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Zaskoczona obrotem spraw Irene, stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.

Recenzje

83

Brazylijska ballada o miłości we wszelkich wcieleniach. Jeden znajbardziej wyjątkowych filmów roku.


70

Pogodna opowieść o potędze rodziny inkrustowana gagowymi wręcz humorystycznymi wrzutkami, jak choćby ta ukazująca gehennę korzystania w domu, z którego zaczynają sukcesywnie ubywać kolejne kluczowe elementy, jak drzwi i ściana nośna.


70

Loveling nie rysuje brazylijskiego życia w ciepłych i słonecznych barwach. Świat bohaterów spowija mgła i nieustannie pada.


70

Loveling to także, jak insynuuje sam Pizzi, pewnego rodzaju hołd dla jego własnych rodziców i rodziców Karine Teles, jako że obydwoje opuścili bardzo wcześnie swoje rodziny.


60

Najsilniejszą stroną obrazu Gustava Pizziego jest wielowymiarowy portret Irene jako matki.


50

"Loveling" wpisuje w popularny ostatnimi czasy w Ameryce Łacińskiej nurt filmów o niemłodych kobietach, które zostają zmuszone do przewartościowania swojego życia. Niestety, dzieło Pizziego nie ma w sobie ani lekkości "Glorii", ani obyczajowej pro...


40

Wyrachowanie Gustava Pizziego czuć z daleka. Dlatego zamiast filmu artystycznie spełnionego, otrzymaliśmy karykaturę arthouse’u.


Proszę czekać…