Mroczne umysły 2018

The Darkest Minds 2018

Big a9b99ff5 c4f5 41c4 b272 b3ba181d9b97
39
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
1
Negatywne
4
  • Polska premiera 24 sie 2018 (2018-08-24)
  • Światowa premiera 01 sie 2018 (2018-08-01)
  • Gatunek Sci-Fi, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Jennifer Yuh Nelson
  • Scenariusz Chad Hodge
  • Aktorzy Amandla Stenberg, Skylan Brooks, Miya Cech

Gdy młodzi ludzie w tajemniczy sposób nabywają niezwykle silnych mocy, rząd uznaje ich za zagrożenie i skazuje na pobyt w zamknięciu. Szesnastoletnia Ruby (Amandla Stenberg), której moce nie mają sobie równych, ucieka z obozu i dołącza do grupy zbiegłych nastolatków, szukających bezpiecznej przystani. Wkrótce członkowie grupy uświadamiają sobie, że w świecie, w którym dorośli u władzy dopuścili się zdrady wobec nich, ucieczka nie wystarczy. Postanawiają utworzyć ruch oporu i wykorzystać dane im moce, by wziąć przyszłość w swoje ręce. Na podstawie cyklu bestsellerowych powieści Alexandry Bracken.

Recenzje

50

Nigdy się nie spodziewałam, że młodsza siostra scenarzysty wyrwie mu laptop i podopisuje kolejne romantyczne sceny. I kolejne. I kolejne. Ej, oddawaj to, wybuchające helikoptery są o wiele fajniejsze!


40

Każdy kiedyś znaczący gatunek ulega w końcu wyczerpaniu. Być może dystopijna fantastyka dla młodzieży właśnie osiągnęła ten moment.


40

Mroczne umysły to słaby film, który trudno dobrze zrozumieć bez znajomości książki. Być może jej fani znajdą w tej historii coś wartego uwagi lub zwyczajnie dopowiedzą sobie to, co nie zostało wyjaśnione na ekranie.


35

Gdyby poza redaktorską potrzebą na salę kinową pokierowałyby mnie jakiekolwiek inne pobudki, uznałbym ten czas za zwyczajnie zmarnowany. A zakończenie filmu dość jednoznacznie sugeruje plany nakręcenia sequela.


30

Mroczne umysły to film, który powstał jedynie na fali popularności gatunku. I niestety nawet na tle konkurencji filmowych dystonii wypada bardzo słabo.


Proszę czekać…