The Meg 2018

2018

Big df94495b 34b6 4ab6 975e cd03752ce70c
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
5
Negatywne
4
  • Polska premiera 24 sie 2018 (2018-08-24)
  • Światowa premiera 08 sie 2018 (2018-08-08)
  • Gatunek Akcja, Horror, Sci-Fi
  • Kraj USA, Chiny
  • Reżyseria Jon Turteltaub
  • Scenariusz Dean Georgaris, Jon Hoeber
  • Aktorzy Jason Statham, Bingbing Li, Rainn Wilson

Pięć lat wcześniej ekspert od nurkowania, komandor Jonas Taylor, napotkał nieznane zagrożenie w niezbadanych głębinach Rowu Mariańskiego, które zmusiło go do przerwania wykonywanej misji i pozostawienia części swojej załogi. To tragiczne w skutkach zdarzenie doprowadziło do jego zwolnienia ze służby w atmosferze skandalu. Jednak tym, co ostatecznie zrujnowało jego karierę, małżeństwo i odebrało mu reszki honoru, była niczym niepoparta, niewiarygodna historia o przyczynie katastrofy. Taylor utrzymywał, że jego jednostkę zaatakowało gigantyczne, ponad 20-metrowe stworzenie, którego gatunek miał wyginąć ponad milion lat temu. Jednak kiedy na dnie oceanu osiada uszkodzona łódź podwodna z byłą żoną komandora pośród członków załogi, to właśnie on otrzymuje telefon. Chwytając szansę przywrócenia dobrego imienia czy też porywając się na samobójczą misję, Jonas musi stawić czoła swoim lękom i zaryzykować życie swoje oraz każdego członka załogi uwięzionego w głębinach, zadając sobie jedno pytanie: Czy to możliwe, że Carcharodon Megalodon — największy morski drapieżnik, jaki kiedykolwiek istniał, nadal żyje... i poluje na kolejne ofiary?

Recenzje

70

Postfilm klasy B – jeszcze czegoś takiego nie ma, ale być może "The Meg" zainicjuje nowy trend wysokobudżetowych dzieł klasy B.


70

Wywołuje mało strachu, ale przynajmniej nie jest nudno. Bohaterowie dają się lubić, widać też, że aktorzy mieli frajdę z bycia na planie. Dla sympatyków niezobowiązującej rozrywki seans wskazany.


58

The Meg nie ukrywa ani przez chwilę, że jest dziełem wybitnie popcornowym. Ma kilka dość dobrze skonstruowanych scen w stylu „jump scares”, strasząc tam, gdzie trzeba.


50

The Meg to rodzaj widowiska, na które przychodzi się w japonkach, rybaczkach i hawajskiej koszuli. Kupuje się największą pakę pop-cornu, beczkę coli; sadowi się wygodnie w kinowym fotelu i popada w najczystszy eskapizm.


50

Kto powiedział, że z rekinami nie ma żartów? "The Meg" to polowanie na potwora z głębin utrzymane w B-klasowej stylistyce. W roli głównej Jason Statham.


50

Jak przystało na największego twardziela współczesnego kina akcji, Jason Statham nawet wypad na ryby potrafi zamienić w ekstremalną jazdę bez trzymanki.


50

Nieudany blockbuster, w którym 180 milionów dolarów budżetu poszło w dużą płetwę widoczną nad lustrem wody. Zmarnowany potencjał na odmóżdżający fun.


40

Nie należy oczekiwać zbyt wiele od The Meg to czystko eskapistyczna produkcja, która pragnącym chwilowej rozrywki może dać nieco satysfakcji.


40

W gruncie rzeczy jest w "The Meg" kilka scen, które odpowiednio zaaranżowane, mogłyby dźwignąć ten film na poziom porządnego blockbustera.


40

Miało być durne i fajne, wyszło tylko durne.


35

Film jest nacechowany wyraźnym - i fatalnym w skutkach - twórczym niezdecydowaniem. Miota się nie tylko między pulpowym wybrykiem a blockbusterem dla osób od lat pięciu do stu pięciu, ale i między przeróżnymi wątkami.


?

W „The Meg” twórcy zaprezentowali nam całkiem logiczne próby zgładzenia gigantycznego rekina, a to jak cała akcja się rozwiązuje jest całkowicie satysfakcjonujące.


Proszę czekać…