303. Bitwa o Anglię 2018

Hurricane 2018

Big fb2eb194 4662 4e31 8f1e 1f18c16c2f66
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 17 sie 2018 (2018-08-17)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Wojenny, Dramat
  • Kraj Wielka Brytania
  • Aktorzy Iwan Rheon, Milo Gibson, Stefanie Martini

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold "Tolo" Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Recenzje

60

303. Bitwa o Anglię to rzetelne kino wojenne, które unika przepychu i napompowanej atmosfery. To filmowa opowieść z dala od patriotycznych uniesień i nadużywanych sloganów.


55

Bardzo dobrze, że ten film powstał i bardzo dobrze, że nie zrobiliśmy go my, a Brytyjczycy. Wtedy jest nadzieja, że u nich się przebije i zobaczą co nieco historii, którą powinni, a wręcz muszą znać.


50

"303. Bitwa o Anglię" uhonorowuje bohaterów bez zbędnego patosu, ukazując czysto ludzkie reakcje. A wszystko to całkiem przyzwoicie zagrane. Dobre i to.


Proszę czekać…