Rodziny się nie wybiera 2018

La ch'tite famille 2018

Big 030d062f f6b8 4fe0 8705 dc418279a7ab
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 2 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 10 sie 2018 (2018-08-10)
  • Światowa premiera 13 sty 2018 (2018-01-13)
  • Gatunek Komedia
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Dany Boon
  • Scenariusz Sarah Kaminsky
  • Aktorzy Dany Boon, Line Renaud, Laurence Arné

Wszyscy znają go jako pozbawionego własnej rodziny, wychowanego w sierocińcu genialnego projektanta wnętrz ukrywającego pod tajemniczym pseudonimem: Valentin D. Wspólnie ze swoją piękną partnerką Constance, kolejnymi kolekcjami rzucają Paryż i światowy design na kolana. Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie jego mieszkająca w prowizorycznej przyczepie na północy Francji i posługująca się ciężkim do zrozumienia dialektem szalona rodzina. Obchodząca właśnie urodziny matka Valentina D. oraz jego brat wraz z żoną i córką bez zapowiedzi przyjeżdżają do Paryża i rzucają się w objęcia przerażonego projektanta podczas otwarcia wystawy prezentującej najnowszą kolekcję. Na domiar złego, w wyniku wypadku samochodowego traci on pamięć i cofa się do własnych wspomnień z wieku 17 lat – wtedy nie znał jeszcze swojej obecnej partnerki i kochał się w obecnej żonie brata. Zapomina również jak mówi się po francusku w pięknym paryskim akcencie i zaczyna niezrozumiale bełkotać w dziwacznym dialekcie z dalekiej północy kraju. Constance zrobi wszystko, by odzyskać swojego dawnego partnera. Rodzina Valentina zostaje w Paryżu i zrobi wszystko, aby wywrócić jego życie do góry nogami.

Recenzje

70

Reżyser umiejętnie wygrywa humor sytuacyjny, farsę doprawia szczyptą czułości i z talentem prowadzi obsadę. To prawdopodobnie jego najlepszy film od czasu megahitu "Jeszcze dalej niż północ".


50

Przebłyski humoru znajdziemy również w satyrze na współczesnych mieszczan, którzy gubią się w labiryncie szafek designersko urządzonych kuchni, a przez niewygodne i niefunkcjonalne meble muszą inwestować w kręgarza.


Proszę czekać…