Ant-Man i Osa 2018

Ant-Man and the Wasp 2018

Big ff41bba9 7089 465c a3f1 f38a00ddcce5
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 16 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
11
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 03 sie 2018 (2018-08-03)
  • Światowa premiera 25 cze 2018 (2018-06-25)
  • Gatunek Akcja, Przygodowy, Sci-Fi
  • Kraj USA
  • Reżyseria Peyton Reed
  • Scenariusz Gabriel Ferrari, Andrew Barrer
  • Aktorzy Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas

Scott Lang boryka się z konsekwencjami swoich życiowych wyborów tak w roli superbohatera, jak i ojca. Kiedy stara się pogodzić życie rodzinne z obowiązkami Ant-Mana, Hope van Dyne i dr Hank Pym powierzają mu kolejną pilną misję. Scott musi ponownie założyć kostium Ant-Mana i nauczyć się walczyć u boku Osy, aby wspólnie odkryć sekrety z przeszłości.

Recenzje

80

Miejmy nadzieję, że Ant-Man będzie serią wprowadzającą na piedestał lekkie marvelowskie „niecrossovery”, gdzie nawiązania do uniwersum pojawiają się jedynie w formie smaczków i wtrąceń, a nie epickich wydarzeń.


80

Film ma świetne tempo, bohaterowie i ich przeciwnicy są dostatecznie przekonująco wykreowani, bardzo wprawnie został zastosowany humor, a postaci drugoplanowe, jak gadatliwy przyjaciel bohatera Luis oraz jego współpracownicy, prawie kradną show.


80

Ciekawa kontynuacja wątków rozpoczętych w „Ant-Manie” oraz „Wojnie Bohaterów”. Włodarze MCU potrafią połechtać i jednocześnie wkurzyć fanów. Brawo!


75

Marvel potrafi opowiedzieć historie z rozsypanych puzzli i ułożyć to w cały szeroki kolorowy komiksowy obraz. Nie wiem jak oni to robią, ale robią to doskonale!


75

Sympatyczne postacie, potężna dawka poczucia humoru, dobre sceny akcji (aczkolwiek nie tak pomysłowe, jak w przypadku części pierwszej) oraz gwarancja dobrej zabawy. Warto odhaczyć kolejny odcinek serialu Marvela.


70

Koniec końców film Reeda przypomina, że w hollywoodzkich widowiskach nie liczy się skala spektaklu, lecz kreatywność i tzw. czynnik ludzki: aktorska chemia, talent komediowy, charyzma. Mała rzecz, a cieszy.


70

"Ant-Man i Osa" wiedzą jak zwiększyć dawkę relaksu i zminimalizować granicę zmęczenia. Przede wszystkim wciąż potrafią bawić i zaskakiwać - bez zbytniego nadęcia, przekombinowanej fabuły i przesadnego dramatyzmu.


70

Fani uniwersum natomiast zobaczyć Ant-Mana i Osę muszą, gdyż jak wspominałem na początku, łączy się on z narracją zakończoną w ostatniej części sagi.


70

Ant-Man i Osa jest uroczym kinem rozrywkowym dającym kupę radochy – zatopionym wyraźnie w klasyce SF, gdzie liczyła się przede wszystkich zabawa wynikająca z twórczego ugniatania pomysłu wyjściowego.


70

Najnowszy film z MCU nie jest nudny czy zły. To zabawna komedia, ale gdy ma się tak silnych konkurentów w swoim uniwersum, to trzeba czegoś więcej niż kilku trafionych żartów, by powalić fanów na kolana.


67

W filmie "Ant-Man i Osa" dostajemy komedię sensacyjną z wycieczkami na terytorium familijnej dramy czy science-fiction w stylu "Fantastycznej podróży" Richarda Fleischera.


60

Obsada, bohaterowie, humor. Dzięki tym elementom i dużej dawce akcji okraszonej niezłymi efektami specjalnymi, Ant-Man i Osa gwarantują niezłą rozrywką na lato.


60

W „Ant-Man i Osa” brakuje świeżości, co przekłada się na przewidywalność produkcji – wszystkiego jest więcej, ale w ostatnich latach to typowe dla sequeli wydawanych przez studio.


60

Głównym klejem filmu jest jego humor, który pozwala w kilku miejscach głośniej się uśmiechnąć i decyduje o tym, że skoro już trafiliśmy do kina, to czasu nie straciliśmy.


50

Przy znakomitej „Wojnie bohaterów” Ant-Man i Osa mieli naprawdę ciężkie zadanie, a to co nam pokazali, okazało się po prostu zbyt małe…


?

„Ant-Man i Osa” nie ma nic więcej do zaoferowania. Nie ma na siebie takiego oryginalnego pomysłu jak pierwsza część. To przyjemny film, ale nie wzbudza większych emocji.


Proszę czekać…