53 wojny 2018

2018

Big 70e6a59f e62f 4c46 ac5f b94936c1ce18
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
5
Negatywne
1
  • Polska premiera 19 paź 2018 (2018-10-19)
  • Światowa premiera 21 cze 2018 (2018-06-21)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Ewa Bukowska
  • Scenariusz Ewa Bukowska
  • Aktorzy Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Kinga Preis

Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze…

Recenzje

83

Świeży i potrzebny głos, a rola Magdaleny Popławskiej to jeden z bardziej niezwykłych występów, jakie polskie kino widziało na przestrzeni ostatnich lat.


70

To kameralne kino wielkich emocji.


70

Emocjonalny rollercoaster to już w krytyce filmowej porównawcze faux pas, jednak przy najszczerszych chęciach trudno nazwać inaczej pełnometrażowy debiut Ewy Bukowskiej.


70

Niestety, 53 wojny nie są idealne. Ewa Bukowska dokonała kilku nietrafionych wyborów, a finał pozostawia wiele do życzenia.


70

Problemem filmu 53 wojny jest jego zakończenie, którego klimat znacznie odbiega od narracji całego filmu.


60

Jest poruszającym obrazem upadającej kobiety, który niezaprzeczalnie skłania do przemyśleń i dalszych rozważań.


60

Dzieło Ewy Bukowskiej pozostaje filmem z ogromnym pokładem niewykorzystanego potencjału.


60

Autorce bardzo trafnie udało się pokazać rozpad osobowości pod wpływem dramatycznych przeżyć. Szkoda, że przy okazji trochę rozpadł jej się film.


60

Ukazanie zespołu stresu bojowego na przykładzie osoby nie będącej naocznym świadkiem wojny to ewenement w skali światowego kina. Z tego też względu oraz dla genialnej kreacji Magdaleny Popławskiej warto „53 wojny” zobaczyć.


60

Choć "53 wojny" skutecznie budują napięcie i nie pozostawią widza obojętnym, nie rezonują aż tak, jak powinny. Fani talentu Magdaleny Popławskiej będą zachwyceni, ale znajdą się też tacy, których film Bukowskiej przyprawi o białą gorączkę.


40

Mimo że obraz wyszedł słabiutki, ma się wrażenie, że naprawdę niedużo trzeba byłoby tu zmienić, aby otrzymać dobrą produkcję. Odrobina subtelności i powściągliwości w ukazaniu ekranowego dramatu mogłaby zadziałać na 53 wojny jak insulina na cukrzy...


Proszę czekać…