Sztuka kłamania 2018

Le retour du héros 2018

Big 1d759bbe ca91 4f04 93de 3d999ba91d30
63
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 20 lip 2018 (2018-07-20)
  • Światowa premiera 14 lut 2018 (2018-02-14)
  • Gatunek Komedia, Historyczny
  • Kraj Francja, Belgia
  • Reżyseria Laurent Tirard
  • Scenariusz Laurent Tirard, Grégoire Vigneron
  • Aktorzy Jean Dujardin, Mélanie Laurent, Noémie Merlant

On – kapitan Neuville (Jean Dujardin), jest pozbawionym skrupułów, przebiegłym… tchórzem. Ona – Elisabeth (Mélanie Laurent), to szczera, rozważna i honorowa siostra niewinnej Pauline, czyli narzeczonej oficera. Pewnego dnia mężczyzna musi pilnie wyjechać, ale obiecuje ukochanej, że będzie do niej często pisał zapewniając o swoim uczuciu. Niestety żaden jego list nigdy nie dociera do zrozpaczonej Pauline. Elisabeth postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i, podszywając się pod niesłownego Neuville’a, zaczyna pisać do porzuconej narzeczonej fałszywe wiadomości. Pewnego dnia kapitan niespodziewanie powraca do domu. W trosce o wrażliwe serce Pauline, Neuville i Elisabeth zmuszeni są brnąć w kolejne kłamstwa. Kobieta i mężczyzna prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych historiach, a ich finezja nie zna granic. W kłamstwach jednak łatwo można się pogubić.

Recenzje

70

Sztuka kłamania zapewnia humor słowny osadzony w realiach epoki, ale nie spętany jej wymogami i sztywnymi zasadami.


60

Szkoda więc, że koniec końców "Sztuka kłamania" skręca w znajome rejony, stając się jeszcze jedną sympatyczną opowieścią o tym, iż przeciwieństwa się przyciągają, a "kto się czubi, ten się lubi".


60

Jego siłą jest jednak bezpretensjonalny i szczerza zabawny humor, który czyni seans tego filmu niezobowiązującą, ale prawdziwą przyjemnością.


Proszę czekać…