Człowiek bez pamięci 2017

Salinjaui gieokbeob 2017

Big fee70de5 eef1 4606 adf0 3fce90af553f
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 13 lip 2018 (2018-07-13)
  • Światowa premiera 07 wrz 2017 (2017-09-07)
  • Gatunek Thriller
  • Kraj Korea Południowa
  • Reżyseria Shin-yeon Won
  • Aktorzy Kyung-gu Sol, Seol-Hyun Kim, Nam-gil Kim

Kiedyś Byung-su był seryjnym mordercą – zabijał tych, którzy według niego zasłużyli na śmierć. Ale to było dawno temu, gdyż po tragicznym wypadku samochodowym skończył z zabijaniem. Obecnie mężczyzna mieszka ze swoją nastoletnią córką, Eun-hee, i zmaga się z chorobą Alzheimera – jego pamięć jest zawodna, a wspomnienia coraz bardziej fragmentaryczne. Tymczasem w mieście pojawia się nowa fala zabójstw i Byung-su zastanawia, czy to przypadkiem nie on sam jest odpowiedzialny za te zbrodnie.

Recenzje

75

Kino warcholskie, wchodzące w dyskusje o moralności, a jednocześnie bardzo sprytnie i inteligentnie napisane, czasami z nierównościami poprzez alternatywne rozwiązania.


70

Człowiek bez pamięci to interesujący kryminał, w którym detektyw prowadzi śledztwo nie tylko w sprawie zbrodni, ale również eksploruje własną pamięć.


70

Łatwo zarzucić opisywanemu tytułowi scenariuszową indolencję, lecz rachunek zysku i straty po przekalkulowaniu wychodzi na korzyść Won Shin-yeona.


67

"Człowiek bez pamięci" - z takiego pomysłu dałoby się wydobyć więcej.


60

Zwrotów akcji wystarczyłoby dla całego sezonu "Gry o tron".


?

Bardzo dobra praca kamery, odpowiedni dobór barw - pod względem wizualnym "Człowiek bez pamięci" prezentuje się świetnie.


Proszę czekać…