Człowiek bez pamięci 2017

Salinjaui gieokbeob 2017

Big fee70de5 eef1 4606 adf0 3fce90af553f
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 13 lip 2018 (2018-07-13)
  • Światowa premiera 07 wrz 2017 (2017-09-07)
  • Gatunek Thriller, Akcja
  • Kraj Korea Południowa
  • Reżyseria Shin-yeon Won
  • Scenariusz Jo-yun Hwang
  • Aktorzy Kyung-gu Sol, Seol-Hyun Kim, Nam-gil Kim

Kiedyś Byung-su był seryjnym mordercą – zabijał tych, którzy według niego zasłużyli na śmierć. Ale to było dawno temu, gdyż po tragicznym wypadku samochodowym skończył z zabijaniem. Obecnie mężczyzna mieszka ze swoją nastoletnią córką, Eun-hee, i zmaga się z chorobą Alzheimera – jego pamięć jest zawodna, a wspomnienia coraz bardziej fragmentaryczne. Tymczasem w mieście pojawia się nowa fala zabójstw i Byung-su zastanawia, czy to przypadkiem nie on sam jest odpowiedzialny za te zbrodnie.

Recenzje

75

Kino warcholskie, wchodzące w dyskusje o moralności, a jednocześnie bardzo sprytnie i inteligentnie napisane, czasami z nierównościami poprzez alternatywne rozwiązania.


70

Człowiek bez pamięci to interesujący kryminał, w którym detektyw prowadzi śledztwo nie tylko w sprawie zbrodni, ale również eksploruje własną pamięć.


70

Trzeba przyznać, że pomysł wyjściowy na fabułę „Człowieka bez pamięci” jest naprawdę dobry. Oczywiste jest wszak, że osoby chore na Alzheimera mogą stanowić zagrożenie zarówno dla siebie samych, jak i rodziny czy sąsiadów.


70

Łatwo zarzucić opisywanemu tytułowi scenariuszową indolencję, lecz rachunek zysku i straty po przekalkulowaniu wychodzi na korzyść Won Shin-yeona.


67

"Człowiek bez pamięci" - z takiego pomysłu dałoby się wydobyć więcej.


60

Zwrotów akcji wystarczyłoby dla całego sezonu "Gry o tron".


?

Bardzo dobra praca kamery, odpowiedni dobór barw - pod względem wizualnym "Człowiek bez pamięci" prezentuje się świetnie.


Proszę czekać…