Whitney 2018

2018

Big acf0fc76 63fc 4fbc a852 fc61a98baf88
70
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 06 lip 2018 (2018-07-06)
  • Światowa premiera 16 maj 2018 (2018-05-16)
  • Gatunek Biograficzny, Dokumentalny, Muzyczny
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Kevin Macdonald
  • Scenariusz Kevin Macdonald
  • Aktorzy Whitney Houston, Bobbi Kristina Brown, Bobby Brown

Poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. Chwytający za serce, a przy tym intymny i porażająco szczery filmowy portret, dający wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek, obdarzonej niespotykanym wręcz talentem gwiazdy. Wypełniony wspomnieniami najbliższych artystki, niepublikowanymi wcześniej filmami oraz muzyką, która już dziś uzyskała status nieśmiertelności.

Recenzje

80

Whitney przypomina śledztwo, rodzinne wspomnienia i próbę przeprowadzenia terapii nad problemami z przeszłości. Mcdonald nie boi się niewygodnych pytań, drąży i zagłębia się w temat narkotyków.


80

Nie będę przesadzał stwierdzając, że ten dokument jest osiągnięciem wyjątkowym, bo tak nie jest. To tylko poprawny film, niespecjalnie odkrywczy. J


70

Taki film powinien powstać jeszcze w 2012 roku, najdalej kilka miesięcy po tym, jak w lutym tamtego roku zmarła Whitney Houston, bohaterka tego pasjonującego i rzetelnego dokumentu.


70

Nie ma tutaj wyroków, niewiele jest oskarżeń, dwie godziny filmu upływają w okamgnieniu – na rozmowach, rekonstrukcji, przyglądaniu się wąskim kontekstom rodzinnym i szerokim – społecznym.


70

Whitney Houston i jej dokumentalna biografia, której zabrakło szczerości u przepytywanych do filmu najbliższych gwiazdy. Warto tak czy siak.


70

'Whitney' to gorzki obraz o wielkiej postaci, której traumy i trudne doświadczenia spowodowały, że pogubiła się w życiu i już nie potrafiła odnaleźć.


67

"Whitney" - świetnie udokumentowana kronika drogi na dno.


60

Najwięcej frajdy "Whitney" sprawi tym, którzy nie oczekują od niej niczego ponad dobrą muzykę i odrobinę pikanterii rodem z wielkiego świata showbiznesu.


60

Poprawny dokument porządkujący wszystkie fakty z życia Whitney Houston. Szkoda, że nie "Whitney" nie wykracza poza bezpieczny schemat.


Proszę czekać…