Mamma Mia! Here We Go Again 2018

2018

Big 909ce521 32b7 44fd bada cb70bbe3af40
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
7
Negatywne
0
  • Polska premiera 27 lip 2018 (2018-07-27)
  • Światowa premiera 11 lip 2018 (2018-07-11)
  • Gatunek Komedia, Musical
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Ol Parker
  • Aktorzy Lily James, Christine Baranski, Meryl Streep

Przed laty na Kalokairi Donna odnalazła szczęście. Teraz na tej samej wyspie, w tym samym miejscu zastajemy Sophie Sheridan (Amanda Seyfried), córkę Donny, która rozpacza po śmierci matki (Meryl Streep). Wspiera ją Sam (Pierce Brosnan), jeden z trzech możliwych ojców dziewczyny. Wspólnie starają się spełnić marzenie Donny o renowacji tawerny i przekształceniu jej w bajeczny hotel Bella Donna. Na wielkie otwarcie hotelu przybywają przyjaciółki Donny, Tanya (Christine Baranski) i Rosie (Julie Walters). Menadżer hotelu, senor Cienfuegos, ostrzega jednak wszystkich, zapowiadając nadejście wielkiego sztormu. Kiedy wiatr i deszcz pustoszą wyspę, plany wielkiego otwarcia legną w gruzach. Co gorsza wstrzymany jest transport na wyspę. Gdy Rosie i Tanya próbują dodać Sophie otuchy, niebo rozjaśnia się i cudowna kolorowa flotylla przybywa na wyspę. Na jej pokładzie jest 150 rybaków gotowych świętować otwarcie hotelu, a pośród nich Bill (Stellan Skarsgard), Harry (Colin Firth) i Sky (Dominic Cooper), narzeczony Sophie. Ale to nie koniec atrakcji! Na otwarcie przybywa niespodziewania babcia Sophie, ekstrawagancka Ruby (Cher). Stojąc przed hotelem Bella Donna, Sophie czuje, że jej więź z matką nigdy nie była tak silna. Rozśpiewana i roztańczona fiesta jest tłem sekretu, jaki mają przed światem Sophie i Sky.

Recenzje

80

Energetyczny letni koktajl z wysokim procentem tanecznej muzyki uderza do głowy równie przyjemnie, co za pierwszym razem.


75

Mamma Mia: Here We Go Again to definicja filmu wakacyjnego. Z całym dobrodziejstwem takowego inwentarza.


70

Pozostali finałowe "Super-Trouper" będą nucić jeszcze długo po wyjściu z kina. Wakacyjny hit jak się patrzy.


70

Mamma Mia: Here We Go Again to prawdziwe kino przepychu i niczym nieskrępowanej radości opowiadania banalnych historii.


70

Mamma Mia: Here We Go Again! to idealna pozycja dla plenerowych kin letnich. Lekkie. Przyjemne. Zabawne. Grunt, by skupić się na hitach muzycznych, a nie na scenariuszu. Gdy to zrobimy, dobra zabawa będzie gwarantowana.


70

„Mamma Mia. Here We Go Again”, nie będąc dziełem zbyt wyrafinowanym, nie posiadając specjalnie ambitnej fabuły, nadal potrafi dostarczyć widzowi dużo przyjemności.


60

Ci, którzy spodziewali się ciekawego filmu rozwijającego wątki znanych nam już bohaterów, poczują się rozczarowani. Dlatego bezpieczniej podejść do seansu jako typowej, wakacyjnej rozrywki.


60

Jeżeli przymkniecie oko na niedoróbki i pójdziecie do kina z zamiarem świetnej zabawy to gwarantuję wam, że takową otrzymacie. Niczego więcej nie oczekiwałem.


60

Mamma Mia: Here we go again! to film, który opowiada jedynie szczątkową historię, przed byciem absolutnym banałem broni się jednak, tym, że na ekranie widać jak wiele serca włożyli w niego wszyscy twórcy.


60

Ci, którzy zakochali się w oryginale, po raz kolejny dadzą się uwieść muzycznej magii Abby. Jestem przekonany, że na zaproszenie twórców, wszystkie "dancing queens" z okolicy znowu zawitają na parkiet.


60

To uczciwa i klarowna propozycja: ci, którzy chcą posłuchać piosenek zespołu ABBA w wykonaniu uznanych i wschodzących gwiazd kina, będą zachwyceni. Ci, którzy liczyli na rozbudowaną i emocjonalnie wciągającą fabułę, będą kręcić nosem.


60

Tylko i wyłącznie dla piosenek i trafionej obsady.


50

Jak wyszło? Nieźle! Co prawda fabuła nie do końca się klei, ale występ Cher wynagradza wszelkie niedociągnięcia.


Proszę czekać…