Obietnica poranka 2017

La promesse de l'aube 2017

Big 5d74dd52 a052 4f59 97c4 6fe2d54983ad
67
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 20 lip 2018 (2018-07-20)
  • Światowa premiera 14 paź 2017 (2017-10-14)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat, Romans
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Eric Barbier
  • Scenariusz Eric Barbier, Marie Eynard
  • Aktorzy Pierre Niney, Charlotte Gainsbourg, Jean-Pierre Darroussin

Od trudnego dzieciństwa w Polsce, przez okres młodzieńczy pod słońcem Nicei, studenckie lata w Paryżu, po ciężkie czasy treningu i lotów jako pilot w Afryce podczas II wojny światowej. Romain Gary (Pierre Niney) przeżył niezwykłe życie. Determinacja, aby stać się wielkim człowiekiem i słynnym pisarzem. Wszystko zawdzięcza swojej matce Ninie (Charlotte Gainsbourg). Ta szalona miłość ekscentrycznej matki, uczyniła go jednym z głównych powieściopisarzy dwudziestego wieku, który zdobył dwukrotnie nagrodę Goncourtów dla francuskiej literatury.

Recenzje

90

Traktując zdolność do literackiej konfabulacji jako przepustkę do sławy, pisarz nie tylko bierze odwet na rozczarowującej rzeczywistości, lecz także spełnia marzenie ukochanej matki.


70

Film w dużej mierze opowiada o toksycznej relacji łączącej matkę i syna, lecz traktuje swoich bohaterów również z czułością i humorem. Im bliżej końca, tym więcej sentymentalizmu, który może podzielić widownię.


67

"Obietnica poranka" jest niestety nierówna.


60

To kino atrakcji pozbawione głębszej refleksji.


60

W "Obietnicy poranka" widać histerię. Melodramatyczna recepta przestaje działać gdzieś w połowie historii.


60

Obietnica poranka to film nie do końca sycący i spełniony, ale wykonany z ogromny wdziękiem i umyślnym nierobieniem hałasu, a jednak na poziomie uczuć ogromnie burzliwym.


60

Obietnica poranka to film o wielkiej, odwzajemnionej, miłości matki do syna, która ukształtowała całe jego życie, oraz o tym, że wszystko jest możliwe jeśli się tego chce i otrzyma wsparcie od bliskich.


Proszę czekać…