Obietnica poranka 2017

La promesse de l'aube 2017

Big 5d74dd52 a052 4f59 97c4 6fe2d54983ad
67
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 20 lip 2018 (2018-07-20)
  • Światowa premiera 14 paź 2017 (2017-10-14)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat, Romans
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Eric Barbier
  • Scenariusz Eric Barbier, Marie Eynard
  • Aktorzy Pierre Niney, Charlotte Gainsbourg, Jean-Pierre Darroussin

Historia Romaina Gary’ego, jedynego francuskiego powieściopisarza, który dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów, od dzieciństwa w Polsce, przez okres dojrzewania w Nicei, do lat studenckich w Paryżu i ciężkiej służby lotniczej podczas II wojny światowej. Po wojnie Romain Gary rozpoczął karierę dyplomatyczną. Podróżując po całym świecie, wielokrotnie odwiedzał Polskę, do które żywił, jak sam przyznawał, szczególny sentyment. W połowie lat 40. zaczął pisać powieści pod pseudonimem. W sumie opublikował ich ponad 30, a także wiele opowiadań i esejów.

Recenzje

90

Traktując zdolność do literackiej konfabulacji jako przepustkę do sławy, pisarz nie tylko bierze odwet na rozczarowującej rzeczywistości, lecz także spełnia marzenie ukochanej matki.


70

Film w dużej mierze opowiada o toksycznej relacji łączącej matkę i syna, lecz traktuje swoich bohaterów również z czułością i humorem. Im bliżej końca, tym więcej sentymentalizmu, który może podzielić widownię.


67

"Obietnica poranka" jest niestety nierówna.


60

To kino atrakcji pozbawione głębszej refleksji.


60

W "Obietnicy poranka" widać histerię. Melodramatyczna recepta przestaje działać gdzieś w połowie historii.


60

Obietnica poranka to film nie do końca sycący i spełniony, ale wykonany z ogromny wdziękiem i umyślnym nierobieniem hałasu, a jednak na poziomie uczuć ogromnie burzliwym.


60

Obietnica poranka to film o wielkiej, odwzajemnionej, miłości matki do syna, która ukształtowała całe jego życie, oraz o tym, że wszystko jest możliwe jeśli się tego chce i otrzyma wsparcie od bliskich.


Proszę czekać…