Drapacz chmur 2018

Skyscraper 2018

Big 82ada1b0 a598 4f5e 8e8e 61017e2d7d25
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
8
Negatywne
1
  • Polska premiera 13 lip 2018 (2018-07-13)
  • Światowa premiera 11 lip 2018 (2018-07-11)
  • Gatunek Akcja, Dramat, Thriller, Kryminał
  • Kraj USA
  • Reżyseria Rawson Marshall Thurber
  • Scenariusz Rawson Marshall Thurber
  • Aktorzy Dwayne Johnson, Neve Campbell, Chin Han

Ikona popkultury – Dwayne Johnson – w filmie „Drapacz chmur” wciela się w postać Willa Sawyera, byłego szefa jednostki FBI odpowiedzialnego za odbijanie zakładników oraz weterana wojennego amerykańskiej armii. Dziś Will zajmuje się ochroną wielkich wieżowców; mieszka w Chinach, gdzie odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo największego na świecie, uznawanego za najbezpieczniejszy, drapacza chmur. Kiedy wieżowiec staje nagle w ogniu, to właśnie Will zostaje wrobiony w odpowiedzialność za gigantyczny pożar. Wie, że jest ścigany, wie też, że musi oczyścić swoje imię, ale przede wszystkim uratować rodzinę zamkniętą w płonącym budynku.

Recenzje

70

Oglądanie umięśnionej Skały bijącej swoją protezą bandziorów jest po prostu fajne. 'Drapacz chmur' to letni blockbuster, który nawet przez minutę nie udaje tym czym tak naprawdę jest.


60

"Drapacz chmur" to mimo wszystko sympatyczna letnia rozrywka - po kajaczku, piwku, markecie. Jest jak randka w walącym się budynku - szybka, intensywna i bez zbędnego gadania.


60

Mięśniolubny, ale rodzinny; momentami kosmicznie bzdurny, ale na tym samym poziomie rozrywkowo angażujący - kino na raz, ale bez zgagi.


60

Dla niewymagających widzów wystarczy, dla mnie też, ale tylko ten jeden raz.


55

Jestem rozczarowany tym widowiskiem, ponieważ nie dostarczył mi on takiej dawki adrenaliny jaką bym sobie życzył.


50

"Drapacz chmur" to film na typowy type-casting Dwayne'a Johnsona, ale nie zmienia to faktu, że potrafi on przyprawić widza o niemały zawrót głowy.


50

Stężenie absurdu w „Drapaczu chmur” jest groźniejsze niż dym i płomienie. Na szczęście, jeśli od początku podejść do filmu z przymrużeniem oka, można się chwilami nieźle bawić.


50

Strata czasu. Zero kreatywnego wykorzystania pomysłu, a wszystko po linii najmniejszego oporu.


50

Drapacz chmur to nowy film akcji Dwayne'a Johnsona, który nawiązuje do Szklanej pułapki i Płonącego wieżowca. Aktor daje z siebie 1000% na ekranie, ale całość stoi poniżej jego oddania i klasy.


40

„Drapacz chmur” ani przez chwilę nie udaje czym tak naprawdę jest – to kino klasy b stworzone tylko ku uciesze blockbusterowych widzów, którzy po seansie będą naprawdę zachwyceni.


?

„Drapacz chmur” to produkcja po brzegi wypakowana stereotypami, fabularnymi kliszami, wtórnością i oczywistymi zwrotami akcji.


Proszę czekać…