Zakonnica 2018

The Nun 2018

Big 0f125139 d08e 42e0 ae2f befab7eb6c91
47
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
6
Negatywne
3
  • Polska premiera 07 wrz 2018 (2018-09-07)
  • Światowa premiera 04 wrz 2018 (2018-09-04)
  • Gatunek Horror
  • Kraj USA
  • Reżyseria Corin Hardy
  • Aktorzy Charlotte Hope, Taissa Farmiga, Ingrid Bisu

Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają niechlubny sekret zakonu. Ryzykując nie tylko własnym życiem, ale też swą wiarą i duszami, stawiają czoła złowrogiej sile pod postacią tej samej demonicznej zakonnicy, która po raz pierwszy przerażała widzów w Obecności 2. Natomiast opactwo staje się straszliwym polem walki toczącej się między żywymi i potępieńcami.

Recenzje

60

Zakonnica trafiła w moje gusta samoświadomością oraz sporą dawką makabrycznego poczucia humoru. Użyta tutaj estetyka kina klasy B z rzadka sięga po efekty komputerowe, barwi mrok jaskrawymi światłami niczym w Masce Czerwonego Moru.


55

Zamiast podążać przetartymi przez poprzedników ścieżkami, skręca w zupełnie nową stronę. Niezależnie od tego, czy ta droga Wam się spodoba czy nie - podczas seansu będziecie przecierać oczy ze zdumienia.


50

Ponieważ początkowe partie filmu wypełnia przydługa ekspozycja, cała narracja ma dynamikę wozu z węglem.


50

Nieudana pierwsza połowa i zaskakująco rozrywkowa druga – „Zakonnica” jest zupełnie innym horrorem od „Obecności” i „Annabelle”, które wchodzą w skład tego samego cyklu.


50

Zakonnica dostarcza jednak bardzo dużą dawkę rozrywki i jeśli przymkniemy oko na fakt, że nie jest zapowiadanym horrorem z pierwszej ligi, to raczej produkcja która częściej bawi niż straszy to wyjdziemy z seansu bez poczucia straconego czasu i pi...


50

Horrorowe rzemiosło bez jakichkolwiek jaj.


40

"Zakonnica" z całą pewnością nie wykorzystała potencjału, jaki producentom pod nos podsunął w "Obecnościach" James Wan. Fani serii wizytę w upiornym klasztorze mogą wykreślić z mapy filmowych podróży.


40

Szkoda, że „Zakonnica” sprawdza się, co najwyżej, jako zabijacz czasu. A mogło być dużo lepiej.


25

Zakonnica to bezwstydny, odtwórczy spin-off, noszący znamiona najgorszych cech gatunku, łącznie z nachalnym żebraniem o strach widza i żenującym odtwórstwem.


?

„Zakonnica” to horror, który jest raczej prosty i klarowny fabularnie, a wystraszyć stara się nas na klasyczne sposoby.


Proszę czekać…