Maksymiuk. Koncert na dwoje 2018

2018

Big d53a2606 56c7 44ec a03a f904062b560f
59
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 12 kwi 2019 (2019-04-12)
  • Światowa premiera 27 maj 2018 (2018-05-27)
  • Gatunek Dokumentalny
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Tomasz Drozdowicz
  • Aktorzy Jerzy Maksymiuk, Ewa Maksymiuk

Jerzy Maksymiuk, osiemdziesięcioletni dyrygent, kompozytor i pianista, nigdy nie zwalnia tempa. Wymagający dla siebie i innych, bezlitosny w ocenie złego rzemiosła. Wciąż zafascynowany jest muzyką i skupiony na swoich partyturach, do granic szaleństwa. Charyzmatyczny maestro, podziwiany w Londynie, Glasgow i Paryżu, w życiu codziennym całkowicie bezradny bez pomocy żony. Wraz z bohaterem odbędziemy zaskakującą podróż, podczas której poznamy także prywatne życie artysty. Portret pełen barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i natręctw zahaczających momentami o granice psychicznej normy. Czy ceną wybitnego talentu jest samotność w przeciętnym, „normatywnym” świecie? Równorzędną bohaterką filmu jest żona Jerzego - Ewa, która nie dzieląc jego talentu, jest mu zarazem absolutnie niezbędna w życiu i procesie twórczym. Opowieść o miłości, wielkiej pasji, talencie i płaceniu za nie wysokiej ceny.

Recenzje

67

Podporządkowanie filmu niespożytemu temperamentowi, charyzmie i poczuciu humoru maestra okazało się trafną decyzją, nawet jeśli ma przez to epizodyczną, niezbyt wyszukaną strukturę.


60

Szkoda, że nie udało się znaleźć jakiegoś bardziej wyrazistego pomysłu na ten film, być może ujarzmiający szaleńczy temperament dyrygenta.


50

Brakuje tu dramaturgii, jakiegoś wyraźniejszego – nomen omen – dyrygowania materiałem.


Proszę czekać…